zaproszenie-marzec-2019-gotowe

 

Kończymy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania trzeźwości w naszych domach i parafii. Za ławkami są wyłożone Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy do zapoznania się z tym, co one proponują.

Przeżywamy Wielki Post, który jest okazją do wyciszenia i otwarcia się na głos Boga, który przemawia do naszego sumienia. Wykorzystajmy Nabożeństwa Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali do pogłębienia naszej miłości do Boga. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, które głosić będzie ks. Tomasz Ruszel o godz. 15.00, a po nich Msza św. o godz. 16.00. Dzisiaj rozpoczynamy również nowennę przed uroczystością św. Józefa.

Jutro w poniedziałek będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Józefa i św. Marcina – po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Marcina.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „CHWAŁA BOŻA” zaprasza we wtorek 20 II na spotkanie modlitewne po Mszy św. o godz. 17.00.

W środę zachęcamy do wzięcia udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. godz. 17.00 i do składania próśb do Matki Bożej.

W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół. Wszystkie dzieci zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych.

W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Nabożeństwach Dróg Krzyżowych w piątki możliwość ucałowania relikwii krzyża świętego.

W sobotę 16 III będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II . Zapraszamy młodzież z naszej szkoły.

Za tydzień Niedziela Ad Gentes, zbiórka do puszek na pomoc dla misji.

Organizowany jest wyjazd młodzieży z naszej parafii na Diecezjalne Dni Młodych w Dukli. Lista do zapisów w zakrystii lub u ks. Tomasza do środy.

W dniach 22-24 III w Miejscu Piastowym odbędą się rekolekcje Trzeźwościowe. Serdecznie zapraszamy – szczegóły na plakatach i w Internecie. Zaproszenia na stoliku z gazetami.

 

Za tydzień 17 III 2019 w Sali domu Ludowego o godz. 10.15 zebranie wiejskie szczegóły na plakatach min. wybór sołtysa i rady sołeckiej.

Ogłoszenie Urzędu Gminy:

W najbliższych latach zgodnie z postanowieniami Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa podkarpackiego tzw. uchwały antysmogowej  konieczna będzie wymiana starych kotłów na kotły niskoemisyjne klasy 5.

Gmina Krościenko Wyżne wraz z Gminą Miasto Krosno współrealizuje projekt” w zakresie wymiany tradycyjnych kotłów centralnego ogrzewania na kotły klasy 5 opalane biomasą (pellet). Dofinansowanie wynosi ponad 60% kosztów kwalifikowanych, w tym dostawa i montaż urządzenia oraz 6-letnia gwarancja.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej gminy i poniżej.

 

 

Szanowni Państwo !

 

W najbliższych latach zgodnie z ustaleniami Uchwały Nr LII/869/18 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa podkarpackiego ograniczeń w zakresie instalacji, w których następuje spalanie paliw stałych (tzw. uchwały antysmogowej) konieczna będzie wymiana starych kotłów na kotły niskoemisyjne klasy 5.

Na podstawie zapisów tej uchwały tradycyjne kotły na paliwo stałe:

  • starsze niż 10 lat można eksploatować TYLKO do końca 2021 roku,
  • kotły do 10 lat można będzie eksploatować do 2023 roku,
  • kotły do 5 lat można będzie eksploatować do 2025 roku,
  • a nowsze kotły klasy 3 i 4 można będzie eksploatować do roku 2027,

po tym czasie możliwa będzie eksploatacja kotłów i innych urządzeń grzewczych
nie gorszych niż 5 klasy!

 

Miasto Krosno w partnerstwie z Gminą Krościenko Wyżne realizuje projekt pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Miasta Krosna i Gminy Krościenko Wyżne
w zakresie wymiany tradycyjnych kotłów centralnego ogrzewania na kotły klasy 5 opalane biomasą (pellet). Montowane są kotły EG Pellet Mini firmy GREŃ S.J.

Udział w projekcie sprowadza się do:

  • wypełnienia deklaracji uczestnictwa,
  • udostępnienia kotłowni do przeprowadzenia weryfikacji technicznej,
  • podpisania umów i dokonania wpłaty wkładu własnego przed montażem.

 

Wysokość wkładu własnego dla uczestników projektu w zależności od mocy instalowanego kotła wynosi:

– kocioł 15 kW –  5 214,50 zł,

– kocioł 20 kW –  5 397,90 zł,

– kocioł 25 kW –  5 743,30 zł,

– kocioł 45 kW –  7 103,50 zł.

Dofinansowanie wynosi ponad 60% kosztów kwalifikowanych, w tym dostawa i montaż urządzenia oraz 6-letnia gwarancja. Dodatkowo, urządzenia będą ubezpieczone przez Miasto Krosno lub Gminę Krościenko Wyżne przez okres 5 lat.

Zakończenie montaży planowane jest do 15 maja 2019 roku.

 

Zapraszamy do skorzystania z oferty, która jest obecnie najkorzystniejsza finansowo oraz najprawdopodobniej jest ostatnią szansą otrzymania dofinasowania ze środków unijnych
w aktualnej perspektywie budżetowej UE. 

 

Zapraszamy do skorzystania z oferty

Urząd Gminy Krościenko Wyżne

  1. Południowa 9 (pokój nr 7) tel. 13 43 151 90 wew. 17.