Dzisiaj ze względu na Koncert kolęd nabożeństwa o 15.30 nie będzie. Wykorzystajmy ten czas, aby udać się na śpiew kolęd  Domu Ludowym. To jeden z ostatnich akcentów Bożego Narodzenia.

Zapraszamy na KONCERT KOLĘD, który odbędzie się w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym dzisiaj o godz.  14.00 organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Dębina. Od godz.13.30 będzie grała kolędy nasza orkiestra gminna. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania. Niech będzie to przedłużenie naszego trwania w atmosferze Bożego Narodzenia

W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00   spotkanie Parafialnego Oddziału AK Serdecznie zapraszamy do włączenia się w jego działalność.

We wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w salce Domu Parafialnego. Zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do Wspólnoty.

Ponieważ nieraz z powodu pracy, czy wyjazdów, nie było rodzin w domu, a chcieliby aby ksiądz nawiedził ich dom z modlitwą, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii w celu indywidualnego ustalenia wizyty duszpasterskiej w ich domu. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za poczęstunek, wspólna modlitwę i szczere rozmowy, co powinno owocować lepszym zrozumieniem spraw i życia naszych parafian przez nas kapłanów a także zrozumieniem wielu spraw parafialnych o które pytaliście.

W poniedziałek jest dzień Babci a we wtorek  dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Pomódlmy się za nich.

W środę nowenna do MBNP po Mszy św. wieczornej.

 W piątek święto nawrócenia św. Pawła.

Zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju siatkówki o puchar ks. proboszcza odbędzie się on 2 III 2019. Zgłoszenia drużyn u pani Joanny Czekańskiej. Zapraszamy.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim strażakom, panom którzy pomagali w wycince oraz użyczyli traktorów i samochodów w pracach porządkowych w ubiegłe soboty i wczoraj przy drzewie na ogrodzie plebańskim koło koscioła. Wczoraj wykonano naprawdę wiele pracy dziękuję serdecznie. Jest to pierwszy etap prac przygotowujących do odwodnienia naszego kościoła i prac wokół niego oraz podjętych jednogłośnie przez radę parafii uchwał w sprawie usunięcia tych drzew zagrażających i zabytkowemu kościołowi i bezpieczeństwu ludzi. Bóg zapłać.

Dzisiaj odbywają się w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej wybory uzupełniające do Rady Gminy w Krościenku Wyżnym z okręgu nr 7 – ul. Brzozowska od nr 101 do końca (nieparzyste numery) oraz ul. Wąska od nr 71 do nr 79. I od nr 80 do końca. Wybory  te odbywają się ze względu ze pan Mateusz Liput po objęciu mandatu Wójta Gminy musiał zrezygnować  z radnego i na jego miejsce mieszkańcy tych  ulic i numerów wybierają swojego przedstawiciela do Rady Gminy. Jak w terminowych wyborach obowiązuje cisza wyborcza.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Michna z ul. Północnej wieczne odpoczywanie…