Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!” Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.

Dzisiaj nabożeństwo do św. Jana Pawła II o dobre przeżycie świąt Bożego Narodzenia w naszych rodzinach, pojednanie w naszej parafii, dobra spowiedź przedświąteczną. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

Dzisiaj  swoje imieniny  i urodziny obchodzi ks. Aleksander Glazar – w dzisiejszą niedzielę o godz. 11.00 modlimy się w Jego intencji z racji imienin i urodzin.

Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00 – z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Do uczestnictwa w roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami. Zachęcamy wszystkie dzieci do robienia dobrych uczynków, a w losowaniu będziemy wybierać te dzieci, które jeszcze nie miały figurki ani aniołka.

Jutro od godz. 9.00 odwiedziny chorych domach ze spowiedzią przedświąteczną. Można jeszcze dzisiaj zgłosić chorych.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy o składanie próśb do MBNP.

Spowiedź przedświąteczno – adwentowa w naszej parafii w piątek 21 XII od godz. 9.00 do 12.00 oraz od godz. 14.00 do 17.00. Kochani przyjdźmy  do swojej parafii aby dobrze przygotować  się na spotkanie z Nowonarodzonym.

Wczoraj w sobotę panowie i nasi strażacy spisali się na medal i mamy już choinki pod kościołem, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar choinek. We wtorek na godz. 8.30 proszę panów z rad parafialnych i tych którzy mogą pomoc by przyjść do kościoła by te choinki ustawić. Jednocześnie proszę osoby które w tamtym roku rozbierały choinki i chowały stojaki pod choinki aby przyszły bo wczoraj pól dnia się je szukało bez rezultatu. Na sobotę do ubierania szopki i choinek proszę przedstawicieli grup parafialnych a zwłaszcza KSM, harcerzy, domowy kościół i chętną młodzież.

Można się zaopatrywać w Caritasowe świece wigilijne, w ramach  Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone z tej racji (7 zł) będą przeznaczone na Caritas Archidiecezji Przemyskiej i na nasz Zespól Charytatywny.

Do Trzech Króli jeszcze mamy trochę czasu, ale już dzisiaj prosimy grupy kolędnicze z naszej parafii o to, by nie tylko w Boże Narodzenie i Szczepana odwiedziły nasze domy, ale również” wzięły udział w strojach kolędniczych w orszaku Trzech Króli, zapraszamy do tego dzieci z naszej szkoły podstawowej, młodzież szkolna i gimnazjalną. Udało się nam nasz orszak zarejestrować w ogólnopolskiej bazie fundacji Orszak Trzech Króli. Podobnie jak w tamtym roku każdy orszak wyruszy oddzielnie, by spotkać się przed kościołem. W tym roku orszak odbędzie się pod patronatem Wójta Gminy i Rady Gminy oraz Fundacji Orszak Trzech Króli. Zapraszam w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 wszystkich szefów grup parafialnych oraz organizacji działających w naszej gminie które chcą pomóc w organizacji orszaku.

W sobotę  dzięki naszym harcerzom zawita do naszej parafii „Betlejemskie Światło Pokoju”, które będziemy mogli zabrać do naszych domów, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia rozświetlało nasze rodziny. Jest ono symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Na stronie internetowej parafii już jest, a także będzie wywieszony w gablocie przed kościołem, plan wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy” na każdy dzień. Prosimy o zapoznanie się z nim, i ewentualne zgłoszenie uwag na jego temat, a przede wszystkim sprawdzenie czy w tym planie nas nie pominięto. Wcześniejsze rozplanowanie „kolędy” pomoże w tym, byśmy nie czekali zniecierpliwieni na wizytę księdza kilka dni, tylko będziemy wiedzieli wcześniej w jakim dniu ksiądz do nas przybędzie i dzięki temu będziemy mogli spokojnie nasze spotkanie z duszpasterzem zaplanować. Bardzo proszę o zgłaszanie uwag na ten temat.

Nasz siostry w zakrystii rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jana Frydrycha. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.