1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Jest to również początek nowego Roku Duszpasterskiego: w Mocy Bożego Ducha. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w „Roratach” – jest to Msza św. w Adwencie ku czci Matki Bożej. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa.

2. Roraty codziennie o godz. 17.00. Do przyjścia na roraty zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami, które prosimy, aby składały tutaj pod ołtarzem w koszyku. Będziemy losować codziennie 2 figurki Matki Bożej i nagrody za dobre uczynki.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków które rozprowadzają nasze Siostry. Niech złożone ofiary będą również naszym wyrazem wdzięczności wobec ich posługi w naszej parafii. Opłatki będzie można również nabyć przez cały adwent u Sióstr w zakrystii i w Domu SS. Służebniczek.

4. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych i Adoracje NS po Mszach św. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, zakończone Apelem Jasnogórskim. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Chwały od godz. 19.30 do godz. 21.00.

5. W czwartek 6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja – biskupa Miry. Uczmy się od niego czynienia dobra i pomagania potrzebującym. Przybędzie On i do nas. Zapraszamy ministrantów i grupę „Dzieci Boże” po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Rodziców chcących przyjść z dziećmi na spotkanie ze Świętym Mikołajem prosimy o składanie „darów” przed i po Mszy św. u Siostry Zakrystianki 5 i 6 grudnia.

6. W tym tygodniu przypada również I czwartek i piątek miesiąca. Będziemy modlić się za powołanych z naszej parafii, kleryków i kapłanów oraz Siostry Zakonne i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wyjazd do chorych o godz. 9.00 a spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00.

7.  W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 przyjmiemy do grona scholii dziewczęta i tych kandydatów i ministrantów którzy ostatnio byli chorzy.

8. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 oraz 17.00. O godz. 17.00 Msza św. z poświeceniem i rozdaniem medalików dzieciom klas III – Komunijnych. Zapraszamy na tą Mszę św. wszystkie dzieci Komunijne i ich rodziców. Losowanie figurek Matki Bożej będzie również po tej Mszy św.

9. Również 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na czuwanie i modlitwę w kościele od godz. 12.00 do 13.00 w „Godzinę Łaski”, którą objawiła Maryja. „Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski”. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 13.00.

10. Za tydzień niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.

11. Tydzień temu dziękowałem już, ale rodzice Olusia prosili, aby również w ich imieniu oraz Olusia podziękować wszystkim za Dar Serca, a właściwie za Kochane i Złote Serca i za wszystkie złożone ofiary.

12.  Za tydzień w niedzielę 9 grudnia 2018 roku odbędzie się w naszej parafii Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie Rejonu Krosno I, II i III. Rozpoczęcie o godzinie 14.00 zawiązaniem wspólnoty w sali domu parafialnego. Msza Święta o godz. 16.00 z parafią, a po niej Agape.

13. Za tydzień również o godz. 15.00 w Domu Ludowym przedstawienie Wesela Krościeńskiego – wstęp wolny.