„Piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach” – takie motto przyświecało tegorocznej – szóstej  – edycji Koncertu Charytatywnego „Złote Serca”, który odbył się 18. listopada 2018 r. Organizatorami imprezy jak co roku byli:  Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego „ Złote Serca”, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym oraz Rada Rodziców działająca w szkole. Jednak w pomoc w przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia włączyło się dużo innych osób, organizacji i instytucji z terenu całej gminy.

W tym roku całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 15 – miesięcznego Olusia, który cierpi na bardzo rzadką chorobę nóżki. Leczenie wiąże się z kilkoma operacjami za granicą, których koszt jest tak wysoki, że rodzina nie jest w stanie sama sprostać zadaniu uzbierania potrzebnej kwoty. Historia Olusia poruszyła nie tylko najbliższych, ale swoje wsparcie zaoferowali także mieszkańcy naszej gminy.

W tym roku zaproszenie do udziału w koncercie przyjęły zespoły muzyczne związane z Krościenkiem Wyżnym: Wave, Chillout i Zespół Instrumentalny,  a także wokaliści: Milena Kochańska i Krzysztof Zajdel. Artyści z radością włączyli się w bezinteresowną pomoc chłopcu. Podczas występów nie zabrakło też przedszkolaków i zespołu „SONG” z naszej szkoły. W trakcie imprezy można było napić się kawy czy herbaty, którą przygotowała Firma A&M CATERING oraz zjeść pyszne ciastka domowej roboty. Na stolikach pięknie prezentowały się ozdoby świąteczne, prace plastyczne i obrazy przekazane na ten cel przez naszych lokalnych artystów. Najmłodszym uczestnikom koncertu harcerze malowali twarze, aby umilić im czas pomiędzy występami wykonawców.

W zbiórkę pieniędzy dla Olusia włączyła się także Parafia Krościenko Wyżne i Pustyny oraz  uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie w środowisku lokalnym znanym jako „Naftówka”. Koncert zgromadził rzeszę ludzi, na twarzach których widać było uśmiech, zadowolenie i szczerą chęć pomocy. Podczas koncertu przeprowadzona została ,,Loteria Fantowa” i zbiórka publiczna do puszek. Zebrano łącznie 36940,34 zł, w tym 3 300 zł z loterii fantowej.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia; szczególne artystom, harcerzom a przede wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli wspierającym co roku naszą akcję swoimi datkami.

Gorące podziękowania należą się Rodzicom uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi, którzy włączyli się w przygotowanie loterii fantowej oraz mieszkańcom gminy za upieczenie ciasta oraz przekazanie fantów, słodkości, datków finansowych, przepięknych ozdób i prac rękodzielniczych. Swoją obecnością, życzliwością i wsparciem zaświadczyliście Państwo po raz kolejny, że  w naszej gminie jest wielu ludzi o złotych sercach chętnie włączających się w pomoc bliźnim.

Koncert przeszedł już do historii, ale nasza akcja trwa przez cały czas. Każdy nadal może wspomóc szlachetny cel i pomóc Olusiowi wpłacając dowolną kwotę na jego konto poprzez Fundację Kawałek Nieba aby jak najszybciej zebrać potrzebną kwotę.

                                                                                         Tomasz Niżnik