1. Dzisiaj Wypominki wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30. Po Mszy św. o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

2. Msze św. za zmarłych do czwartku w kaplicy cmentarnej o godz. 9.00.

3. We wtorek również kolejne spotkanie Szkoły Modlitwy – serdecznie zapraszamy na spotkanie organizowane przez Odnowę w Duchu Świętym – które może nam pomóc przemyśleć i pogłębić nasza wiarę.

4. W środę, czwartek i w piątek Triduum dla młodzieży bierzmowanej – obecność obowiązkowa. W środę spotkanie z ks. Dziekanem po Mszy św. i nabożeństwie. W piątek poświęcenie i rozdanie krzyży dla kandydatów do bierzmowania. Również piątek od godziny 16.00 – 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania.

5. W środę Nowenna do MBNP wraz z wypominkami po Mszy św. o godz. 17.00.

6. We czwartek po mszy świętej wieczorowej zbiórka ministrantów w kościele.

7. Serdecznie dziękuje harcerzom za zbiórkę ofiar na renowacje starego nagrobka – zebrano 4270 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8. 11 listopada, obchodzić będziemy Dzień Odpustu parafialnego ku czci św. Marcina i 100 –lecie Niepodległości. Porządek Mszy św. będzie niedzielny. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Wyrazem zewnętrznym naszego patriotyzmu niech będą wywieszone polskie flagi na naszych domach. Niech dzień 11 XI będzie dniem wdzięczności za Naszą Ojczyznę i dniem naszej Narodowej Dumy. Na odpust zapraszam wszystkich parafian i gości oraz Straż Pożarną, Orkiestrę Dętą, harcerzy i poczty sztandarowe, chór. W tym roku mała zmiana o godz. 9.00 – suma odpustowa z bierzmowaniem naszej młodzieży a o godz. 11.00 – suma patriotyczna. Po procesji z Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwie z ks. Bp Stanisławem przejdziemy uroczyście pod nowy pomnik przy Urzędzie Gminy – Pomnik Wdzięczności za Odzyskanie Niepodległości 100 lat temu – tam nastąpi jego odsłonięcie. Serdecznie zapraszamy. Po uroczystości będzie można odebrać 50 dębów i 50 buków czerwonych – Drzew Niepodległości. Osoby które są zainteresowane mogą posadzić je z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości na swoich posesjach.

9. Młodzież z KSM-u na odpuście będzie rozprowadzać tradycyjne rogale Świętego Marcina i mam nadzieję, że będzie pogoda i przybędzie św. Marcin na koniu. Odpustowi parafialnemu przewodniczył będzie ks. Bp Stanisław Jamrozek – sufragan przemyski.

10. Bardzo proszę o ile będzie pogoda aby w sobotę jeszcze raz i posprzątać otoczenie kościoła –przed odpustem. Każda pomoc będzie mile widziana, proszę zwłaszcza tych rodziców bierzmowanych którzy wczoraj nie mogli być .Serdecznie dziękuję tym którzy byli wczoraj, było 40 – 50 osób i naprawdę zrobiły bardzo dużo, wystarczy popatrzeć i to widać. Niech św. Marcin wynagrodzi im swoim wstawiennictwem , bo włożyły wczoraj w to wiele trudu.

11. Pan Sołtys w dniach od 5 do 15 XI  – (od 8.00 do 11.30) będzie pobierał IV ratę podatku rolnego, od nieruchomości i od psa. W sobotę od 7.30 – do 10.00.

12. Zostajemy w temacie Odzyskania Niepodległości – w sobotę 10 XI w Sali Domu Ludowego o godz. 15.00odbedzie się koncert pieśni patriotycznej i spotkanie autorskie z panem Joachimem Ślączką autorem książki „Z Krościenka do Niepodległości” – obejmuje ona lata 1918-1920. Książkę będzie można nabyć po spotkaniu.