„Śladami Sanktuariów Maryjnych Europy”

Pielgrzymka  do Fatimy, Lourdes i La Salette.

1-12.06.2019

Termin zapisów od 28 X 2018. – wpisujemy na liste dodatkową

Pierwsze spotkanie na którym należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł odbędzie się 14 XII 2018 roku po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym.

Dzień I (01.06.)

Wyjazd z Krościenka Wyżnego o godz. 1.00. Przejazd przez Słowację i Austrię do Turynu. Zwiedzanie miasta: Pałac Królewski z zewnątrz. Katedra, w której przechowywany jest całun turyński, kiedyś własność Królów Piemontu, a dziś papieży. Tylko i wyłącznie Ojciec Święty decyduje o tym kiedy wystawić go na widok publiczny. Sanktuarium Św. Jana Bosco – założyciela wspólnoty Salezjańskiej, nazywanego Ojcem i Nauczycielem Młodzieży. Msza Święta Przejazd na nocleg w okolicach Turynu. Obiadokolacja.

Dzień II (02.06.)

Śniadanie. Przejazd przez alpejską Przełęcz Montgenevre do Francji. Po drodze przepiękne krajobrazy Alp. Przejazd do La Salette – sanktuarium położonego wśród alpejskich szczytów, na wysokości ponad 1800 metrów, gdzie w 1846 r. objawiła się Najświętsza Maryja Panna. Wędrówka śladami objawień. Msza Św. Wieczorem przejazd na nocleg do Gap. Po drodze obiadokolacja.

Dzień III (03.06.)

Śniadanie. Przejazd do Carcassone – spacer po wpisanej na listę UNESCO starówce otoczonej podwójnym pasem murów obronnych. Jest to najlepiej zachowany średniowieczny zespół fortyfikacyjny w Europie. Przejazd do Lourdes. Msza Święta w Sanktuarium. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Lourdes, obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w procesji ze świecami.

Dzień IV (04.06)

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes. Msza Święta w sanktuarium. Poznanie sanktuarium: Kościół Górny, Grota Objawień, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V (05.06.)

Śniadanie. Przejazd przez Pireneje do Hiszpani. Po drodze piękne krajobrazy. Przejazd do Saragossy – miejsca działalności Św. Jakuba Apostoła. To tutaj zniechęconemu niepowodzeniami misyjnymi apostołowi objawiła się Matka Boża na kolumnie niesionej przez aniołów i zaleciła wytrwanie w podjętej misji. Pozostałością po tym wydarzeniu jest figurka przechowywana dziś w Bazylice Matki Bożej Del Pilar. Zwiedzanie Bazyliki oraz Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Leonu. Obiadokolacja.

Dzień VI (06.06.)

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostella – jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Europie, w którym znajdują się relikwie Św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie Katedry Św. Jakuba. Msza Święta. Przejazd na nocleg w centrum Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w tradycyjnej procesji ze świecami na placu przed Bazyliką Matki Bożej Różańcowej.

Dzień VII (07.06.)

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Msza Święta. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami: Cova da Iria, Droga Krzyżowa, Bazylika, miejsca objawienia Anioła Portugalii. Przejście do Aljustrel – miejscowości w której mieszkali: Łucja, Hiacynta i Franciszek – świadkowie objawień. Udział w Nabożeństwie Różańcowym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień VIII (08.06.)

Śniadanie. Msza Święta w Fatimie. Przejazd do Cabo da Roca – najdalej wysuniętego na zachód punktu w Europie – panorama na Ocean Atlantycki. Przejazd do stolicy Portugalii –  Lizbony. Zwiedzanie miasta: Wieża Belem – dawna strażniczka wejścia do portu, u ujścia rzeki Tag do Oceanu Atlantyckiego, Kościół Hieronimitów – piękny przykład architektury doby wielkich odkryć, w którym znajdują się szczątki odkrywcy drogi morskiej do Indii Vasco da Gamy. Pomnik Odkrywców – prezentujący historię wielkich odkryć geograficznych. Wędrówka Śladami Świętego Antoniego Padewskiego. Odwiedzimy Kościół Św. Antoniego, stojący na miejscu jego domu rodzinnego. Zobaczymy również Katedrę oraz główny plac miasta – Rossio. Następnie przejedziemy przez Most 25 kwietnia aby zobaczyć słynną Statuę Chrystusa Króla – wotum mieszkańców Portugalii za uniknięcie zniszczeń w dobie II wojny światowej. Panorama na miasto. Przejazd na nocleg przy granicy hiszpańskiej. Obiadokolacja

Dzień IX (09.06)

Śniadanie. Przejazd do Guadelupe. Zwiedzanie jednego z najbardziej znanych Sanktuariów Maryjnych w Hiszpanii. Znajduje się drewniana figurka Matki Bożej, która według tradycji została wykonana przez Św. Łukasza. Trafiła tu w VI wieku jako dar papieża Grzegorza I Wielka. Jej malowane wyobrażenie znajduje się dziś w Kodniu. Przejazd do Toledo – zwiedzanie Katedry – jednej z największych gotyckich świątyń Hiszpanii, w której ma swą siedzibę Prymas Hiszpanii. Msza Święta. Alkazar – dawna twierdza Maurów, do dziś górująca nad miastem. Przejazd na nocleg w okolicach Saragossy. Obiadokolacja.

 

Dzień X (10.06.)

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Czarnej Madonny w Górach Montserrat koło Barcelony. Wg legendy tutejszą cudowną figurę wyrzeźbić miał sam Św. Łukasz, a w grocie umieścił ją sam Św. Piotr. Zwiedzanie opactwa. Msza Święta. Przejazd do Barcelony. Objazd miasta: Tereny Wystawy Światowej z 1888 i 1929, Pomnik Krzysztofa Kolumba oraz słynne dzieło Gaudiego, Kościół La Sagrada Familia. Przejazd do na nocleg w okolicach Girony. Obiadokolacja.

Dzień XI (11.06.)

Śniadanie. Przejazd do Awinionu – dawnej stolicy papiestwa – katedra Notre Dame, Msza Święta, Pałac Papieski (z zewnątrz), Most Św. Benezeta. Przejazd na nocleg w okolicach Turynu. Obiadokolacja.

Dzień XII (12.06.)

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zatrzymamy się na Mszę Świętą w Padwie – Sanktuarium Świętego Antoniego Padewskiego. Przyjazd we wczesnych godzinach porannych.

Cena:  3150  zł

Cena skalkulowana dla grupy 45 osób. Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut oraz preferencji grupy. Cena skalkulowana przy max. kursie EUR 4.4 zł.

Cena zawiera:

  • 11 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w hotelach klasy **/***

  • 11 śniadań i obiadokolacji

  • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC

  • Opieka pilota/przewodnika

  • Wjazdy do miast, opłaty drogowe, parkingi.

  • Ubezpieczenie KL, NW

  • Zestaw słuchawkowy – Tourguide dla każdego uczestnika

Cena nie zawiera ewentualnych biletów wstępów:

  • La Sagrada Familia w Brcelonie 15 EUR

  • Katedra w Toledo 15 EUR

Termin zapisów od 28 X 2018. 

Pierwsze spotkanie na którym należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł odbędzie się 14 XII 2018 roku po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 w Domu katechetycznym.