Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do czuwania przy Jezusie wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Również dzisiaj po Mszy św. zmiana Tajemnic Różańcowych. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Zapraszamy również od godz. 19.30-21.00 na Wieczór Chwały, zakończony Apelem Jasnogórskim, prowadzony przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30. Zapraszamy dzisiaj dzieci klas III i ich rodziców na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30 na uroczyste poświecenie i rozdanie różańców.

Msze św. w październiku codziennie o godz. 17.00, a po Msze św. nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca.

Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

W tym tygodniu różaniec poprowadzą:

8 X w poniedziałek członkowie Akcji Katolickiej.

9. X we wtorek Odnowa w Duchu Świętym

10. X w środę Harcerze

11. X  w czwartek dzieci klas IV

12. X w piątek KSM

13.X w sobotę Dzieci Boże

W środę spotkanie po Mszy św. wieczornej i różańcu ministrantów i lektorów.

We wtorek 09. X. s. Cecylia zaprasza wszystkie dzieci ze scholii, na próbę na godz. 16.00 do Domu Parafialnego – Katechetycznego.

Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć misjonarza z Kazachstanu ks. Mariusz Stawarza pochodzącego z naszej diecezji. Ks. Mariusz będzie głosił kazania a po mszach św. będzie zbierał ofiary na utrzymanie tamtejszych kościołów – zwłaszcza na opał na zimę która w tamtych warunkach jest bardzo sroga, potężne zaspy śnieżne i mrozy ponad – 40 stopnie. Z uwagi na wizytę misjonarza w naszej parafii Dzień Papieski odbędzie się 21 X 2018 – dzień przed wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła II.

23 października 2018 r. Mszą Św. o godz.17 rozpocznie się w naszej parafii „Szkoła Modlitwy”.  Formacja będzie trwała 7 tygodni, we wtorki, od 23 października, po wieczornej Mszy Św. Oprócz konferencji głoszonych przez Ks. Tomasza i wspólnej modlitwy, formacja przewiduje również indywidualną pracę nad pogłębieniem modlitwy osobistej,  w oparciu o podręcznik formacyjny „Szkoła Modlitwy ” ks. K. Kralki.  Podręcznik będzie dostępny do zakupu w cenie 25 zł. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swą relację z Bogiem nie tylko członków wspólnot parafialnych ale wszystkich parafian. Dziękuję jednocześnie ks. Tomaszowi i Odnowie za podjęcie tak ważnej w życiu wierzącego chrześcijanina tematyki jaką jest modlitwa.

W dniach 3-4 listopada 2018 r. na hali MOSIR-u w Krośnie odbędzie się VIII Podkarpackie Forum Charyzmatyczne pod hasłem „Maryja przynosi Ducha”. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu, w roku poświęconym Duchowi Świętemu.  Wymagane jest jednak wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne. Szczegóły na ulotkach znajdujących się na stoliku z tyłu kościoła, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

Propozycje pielgrzymek: do Ziemi Świętej (szczegóły na plakacie) i Sanktuaria Europy: Lourdes, Fatima i La Salette – nasza parafialna szczegóły na stronie internetowej parafii.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Józefa Rozenbajgier. Natomiast jutro 08. X. o godz. 14 odbędzie sie pogrzeb śp. Piotra Tylki. Duszę zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mi dać Panie…

Propozycja prowadzenia różańca św. w Październiku 2018

1. Ksiądz