W  dzisiejszą niedzielę 2 września o godz. 14.00 w naszym kościele odprawiona zostanie dodatkowa Msza Święta, rozpoczynająca nowy rok formacyjny Ruchu Światło Życie. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich członków Domowego Kościoła z Rejonu Krosno II oraz parafian. Z uwagi na mszę św. o godz.14.00 i spotkanie Kręgów. Dzisiaj  nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

Dzisiaj również I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna zapraszamy do adoracji po Mszy św.  do godz. 21.00. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w godz. 19.30 – 21.00 na Wieczór Chwały, zakończony Apelem Jasnogórskim.

Informacja dla rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 roku, wg. następującego porządku: Msza święta w Kościele Parafialnym w Krościenku Wyżnym – godz. 8.00.  Rozpoczęcie roku w szkole – godz. 9.00. Przewidziany czas zakończenia zajęć – godz. 10.00 Uczniów prosimy o przyniesienie obuwia zastępczego i przyborów do pisania. W dniu 3 września o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas I.

Jutro w poniedziałek  po Mszy sw. wieczornej spotkanie organizacyjne Akcji Katolickiej.

Msze św. w tygodniu o godz. 18.00. a środowe nowenny do MBNP po Mszy św. o godz. 18.00

We wtorek 4 września Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 a po niej spotkanie modlitewne w salce Domu Parafialnego. Spotkania mają charakter otwarty, więc zapraszamy  do wspólnej modlitwy nie tylko osoby należące do Wspólnoty.

W środę wspominamy św. Matkę Teresę z Kalkuty – misjonarkę miłości.

W środę po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów obecność obowiązkowa.

W I czwartek miesiąca – będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

W I piątek miesiąca wyjazd do chorych o godz. 9.00 a spowiedź pierwszopiętrowa od godz. 17.00.

W sobotę Święto Narodzenia Matki Bożej – Matki Bożej Siewnej. Msze św. o 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. Na mszy św. o godz. 11.00. – 25 lecie ślubów zakonnych S. Krystyna Wacnik – Siostry dyrektor Przedszkola SS. Służebniczek. Zapraszamy dzieci i rodziców z przedszkola SS. Służebniczek.

W sobotę 8 września Mszą św. o godz. 17.00 rozpocznie się  w naszym kościele II Rodzinny Koncert Uwielbienia. Oprócz naszych lokalnych wykonawców, wystąpi zespól Światło Uwielbienia. Zapraszamy serdecznie wszystkich, a szczególnie członków Wspólnot działających w naszej parafii,  młodzież,  zwłaszcza tę przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. Dla nich to będzie pierwsze spotkanie nowego roku formacji.

Z naszej wspólnoty odeszli : śp. Maria Wójcik z ul. Północnej. Wieczne odpoczywanie …

Za tydzień  w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na plebanię lektorów i ministrantów oraz członków KSM – tegorocznych maturzystów.

Dziękuję bardzo za pomoc wczoraj naszym strażakom z OSP, panom i paniom, ks. wikariuszom za porządki w stodole i Domu Parafialnym.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę sprzętu elektronicznego i elektrycznego – na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Można je składać pod stodołą tam koło desek za parkingiem od 18 do 20 IX 2018 roku. Odbiór elektrośmieci 20 IX o godz. 14.00

Ogłoszenie sołtysa.