Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej  26.08.2018

Dzisiaj Matki Bożej Częstochowskiej w sąsiednich Łężanach i Iskrzyni odpusty parafialne.

Dzisiaj Nabożeństwo Maryjne do Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 1530. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj 27 sierpnia Dożynki Archidiecezjalne w Jarosławskiej Kolegiacie.

W poniedziałek wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W sobotę I sobota miesiąca – i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1930.

Msze św. od 1 września, od soboty o godz. 1800.

Z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego – zapraszamy dzieci i młodzież w do spowiedzi św. w tym tygodniu pól godziny przed Mszą św. rano i wieczór. Prosimy tak rozplanować swój czas aby wszyscy mogli się wyspowiadać. Przypominamy dzieciom i młodzieży, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w przyszły poniedziałek, 3 września o godz. 800 Mszą św.

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym informuje o spotkaniach organizacyjnych rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2018/2019 będą uczęszczać do klas I i oddziałów zerowych. Spotkania odbędą się w dniu 28.08.2018 r. (wtorek) w świetlicy szkolnej: – klasy I – o godz. 1700 – klasy „0” –  o godz. 1800

W ramach obchodów Święta Gminy Krościenko Wyżne serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę 26 sierpnia na stadion sportowy GOSiR do wzięcia udziału w XII edycji Biegów na Pożegnanie Lata pn „Dycha Siekiernika”.  Oprócz biegów dzieci i młodzieży oraz biegów na 10 km i 5 km odbędzie się również rywalizacja w kategorii Nordic Walking. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal w kształcie siekiery. Na dzieci czekają puchary, nagrody rzeczowe i paczki ze słodyczami.  Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej gminy.

W przyszłą sobotę 1 września planujemy porządki na strychu Domu Katechetycznego, wokół kościoła, plebani i w stodole. Prosimy zatem o pomoc panów, członków grup parafialnych, liczymy też na pomoc naszych strażaków. Zbiórka o godz. 830.

W najbliższą niedzielę 2 września o godz. 1400 w naszym kościele odprawiona zostanie dodatkowa msza święta, rozpoczynająca nowy rok formacyjny Ruchu Światło Życie. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich członków Domowego Kościoła z Rejonu Krosno II oraz parafian.

W naszej parafii witamy nowe Siostry Zakonne S. Mariolę Bogdan – katechetkę oraz S. Krystynę Ślęzak – zakrystiankę. Życzymy im życzliwego przyjęcia i błogosławieństwa Bożego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy sp. Grażynę Wójcik – Kulczycką z ul. Grunwaldzkiej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

W ostatnią niedzielę była III niedziela miesiąca złożono na kościół 4680 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Zapowiedzi

Mateusz Grochmal z parafii Krosno – Miłosierdzia Bożego i Renata Młynarz z naszej parafii. Zawiedź I