Dzisiaj nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.45. Przed Msza św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego i wigilia uroczystości Wniebowzięcia NMP. O godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych z naszych rodzin, mieszkańców Krościenka Wyżnego, Iskrzyni i Pustyn. Po niej udamy się z procesją, modlitwą i zapalonymi zniczami na nasz cmentarz parafialny, na groby naszych bliskich zmarłych. Do wzięcia udziału w tym nabożeństwie serdecznie wszystkich zapraszam, a młodzież z KSM-u proszę o przygotowanie figury Matki Bożej. Zapraszamy również harcerzy z pochodniami. Proszę również o obecność strażaków z OSP o to by zabezpieczyli przejście na cmentarz.
W środę 15 VIII będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. Zgodnie z naszą polską tradycją Msza Święta o godz.9.00 będzie Mszą św. Dożynkową – pobłogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. Po Mszy św. procesja wokół kościoła i dziękczynne Te Deum. Nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 16.00.
Natomiast o 14. tradycyjny objazd z wieńcami po gminie. Ze względów bezpieczeństwa prosimy wszystkich mieszkańców o ustawianie się po prawej stronie drogi. Trasa objazdu:
Trasa objazdu: Wyjazd spod Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym
1. Południowa
2. Kasztanowa
3. Marynkowska
4. Północna
5. Rzeszowska
6. Dukielska
7. Centralna
8. Księża
Dom Ludowy w Krościenku Wyżnym
Natomiast o godz. 16 rozpocznie się program artystyczny na placu przed Domem Ludowym w Krościenku Wyżnym w tym m. in. występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Krościenku Wyżnym i Kapeli Ludowej KROŚCIENIACY, a także miasteczko dla dzieci i kucyk oraz miasteczko gastronomiczne i zabawa taneczna.
W czwartek 16 VIII będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie próśb i podziękowań do św. Jana Pawła II będą zbierane w czasie mszy św.
W dniu 13 sierpnia 2018 roku w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę 13 września 2018 r. Spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 18.00. Natomiast po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie tych którzy wyjeżdżają tydzień później 20 IX Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł. Lista uczestników Pielgrzymki wywieszona w gablocie przed kościołem oraz w zakrystii.

Po Mszy św. wieczornej w poniedziałek odbędzie się w sali KSM-u  spotkanie PO Akcji Katolickiej.
19 VIII 2018 r o godz. 10.15 w niedziele odbędzie się Zebranie Wiejskie- szczegóły na tablicach ogłoszeniowych.