Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. (24.06.2018r)

Dzisiaj Nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 15.30.

Msze św. wieczorne w okresie wakacyjnym o godz. 19.00 .Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Kancelaria czynna od 18.00 do 18.30.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 19.30 wraz z Nabożeństwem do Serca Jezusowego. W środę po Mszy św. wieczornej zbiórka kandydatów na ministrantów.

W piątek 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniami o godz. 7.30, 9.00 i 19.00. Ofiary z racji tej Uroczystości tzw. Świętopietrze przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Dzisiaj modlimy się w intencji ks. Tomasza Ruszla z racji Jego imienin, oraz za ks. Prałata Krzysztofa Pastuszaka i ks. Krzysztofa Zańko- z racji tego że ich imieniny przypadają na wakacjach oraz Siostry Elżbiety zakrystianki. Kapłanom, Siostrze Elżbiecie i wszystkim Janom obchodzącym dzisiaj swoje imieniny a także Pawłom i Piotrom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Proszę o nie zostawianie samochodów pod lipami przy ogrodzeniu, lipy usłuchają i spadają naprawdę wielkie konary, mogą uszkodzić samochód a także zagrażają zdrowiu i życiu  tam idących . Proszę o ostrożność.

Nasi strażacy proszą o nie zostawianie samochodów pod strażą na narysowanej kopercie tj. placu manewrowym, w razie akcji i wezwania pomocy może być problem.

W ostania niedziele  była III niedziela miesiąca złożono 4890 zł . Przeznaczone zostaną na modernizacje – dołożenie grzejników kościele.

Zapraszamy do przeżywania tegorocznego lata w bliskości z Bogiem. Sprzyjać temu będą różnorodne wydarzenia organizowane przez ten czas w naszej Parafii pod hasłem „LATO Z BOGIEM  W  KROŚCIENKU WYŻNYM”

pierwsze niedziele miesiąca:1 lipca, 5 sierpnia, 2 września w  godz. 19,30-21,00  –  WIECZORY CHWAŁY

wtorki: 17, 24 lipca oraz 7, 21, 28 sierpnia  o godz. 19,30  – WARSZTATY MUZYCZNE  ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym (salka Domu Parafialnego)  – otwarte dla każdego kto lubi śpiewać lub gra na jakimś instrumencie

sobota 8 września  –  II RODZINNY KONCERT UWIELBIENIA. Zgłoszenia wokalistów indywidualnych, zespołów muzycznych lub grup chóralnych przyjmowane są do dnia 26 sierpnia 2018 r. na adres e-mail: odnowa.kroscienkowyzne@interia.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko występującego, tytuły oraz teksty śpiewanych utworów.  Grupy prosimy o podanie ich liczebności.

W tym tygodniu odeszli od nas śp. Antoni Adamik oraz śp. Stefania Pelczar. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.