1. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 9.00. Również dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja NS i zmiana Tajemnic Różańcowych. Ze względu na imprezy które będą dzisiaj przy Urzędzie Gminy nie będzie dzisiaj adoracji popołudniowej do godz. 21.00.

2. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła, będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00, przez całą tak zwaną Oktawę Bożego Ciała. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała wraz z błogosławieństwem dzieci i wianków. Niech nasz udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Dzisiaj Nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 15.30. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30 wraz z Nabożeństwem do Serca Jezusowego.

5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP odpust i bierzmowanie w Pustynach. Po Mszy św. wieczornej odnowienie aktu oddania parafii i rodzin naszej Parafii NMP.

7. W Zakrystii są do nabycia książki o naszym rodaku ks. Michale Józefczyku. W czasie pielgrzymki do Tarnobrzega wielu chciało ją nabyć, nastąpił dodruk i można je nabyć w cenie 30 zł. Dochód na Hospicjum w Tarnobrzegu

8. W najbliższy czwartek, (07.06), swoje imieniny będzie obchodził nasz ks. Proboszcz Wiesław Kałamarz. W tym dniu została zamówiona przez Kręgi Rodzin Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00. W najbliższą niedzielę, (10.06), na Mszy św. o godz. 11.00, również będziemy się modlić w intencji naszego Proboszcza z okazji Jego imienin. Zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy za naszego Duszpasterza.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Marię Kmonk. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Zaproszenia:

1. Wójt i Rada Gminy Krościenko Wyżne zapraszają dzisiaj na Piknik Rodzinny na placu przed Urzędem Gminy. Impreza rozpocznie się o godz. 15:30. W programie występy przedszkolaków i zespołu SONG oraz Gminnej Orkiestry Dętej. Dla dzieci darmowy Fikoland. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Bacairy.

2. W najbliższą sobotę (09.06), nasi strażacy będą obchodzić jubileusz 120 – lecia powstania OSP w Krościenku Wyżnym. Pragną zaprosić wszystkich mieszkańców na msze święta o godz. 13.00 a po niej na uroczysty apel na placu przy Domu Strażaka o godz. 14.00. Liczymy ze będą Państwo z nimi w tym wyjątkowym dla nich dniu.

3.Wszystkich czcicieli Matki Bożej Komborskiej zapraszamy na uroczystość rocznicy koronacji figury Matki Bożej Pocieszenia z kościoła parafialnego w Komborni. Uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę, 10 czerwca 2018 r. o godz. 11.00

4. W Krośnie (10.06) odbędzie się 11 Jarmark Franciszkański od godz. 13.30. Wystąpią min. schola kapucyńska, David Wojtoń, Światło Uwielbienia. Dochód z Jarmarku zostanie przeznaczony na leczenie Olusia z Naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. W ramach pikniku franciszkańskiego Jadwiga Kielar poprowadzi spotkanie z Sankofą. Co to jest. To wyjątkowa książka, o tym jak nie zmarnować życia. Zapraszamy na godz. 18.00 do Piwnicy podcieniami w Krośnie będą autorzy.

5. W sobotę (09.06) Księża Michalici zapraszają na Michayland przy Oratorium na ul. Wojska Polskiego w godzinach 10.00 – 16.30

6. W sobotę 6 października 2018 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 12-godzinne spotkanie – rekolekcje ewangelizacyjne, wypełnione uwielbieniem Boga, konferencjami i świadectwami świeckich – „Stadion Młodych”, na wzór spotkań młodzieży w Lednicy czy Światowych Dni Młodzieży. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd na to wydarzenie, na które zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania oraz starszą: ponadgimnazjalną i studentów, a także wszystkich chętnych „młodych duchem”. Koszt dla młodzieży to tylko 12 zł. Wyżywienie należy sobie zapewnić we własnym zakresie. Zapisy u ks. Tomka oraz w zakrystii tylko do końca roku szkolnego, czyli do 22 czerwca lub do wyczerpania miejsc. Zapraszamy

7. Można się jeszcze zapisywać na pielgrzymkę na Kresy Wschodnie w dniach 20 – 23 IX 2018 roku – drugi termin. Jest jeszcze wolnych kilkanaście miejsc. Zapisy w zakrystii.