Niedziela Trójcy Świętej  27 V 2018

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Nabożeństwo  majowe popołudniu o godz. 15.30.

Msza św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00 a po Mszy św. nabożeństwo majowe. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem majowym po Mszy św.

29 V 2018 r. obchodzimy uroczystość konsekracji kościoła parafialnego, który jest naszym domem modlitwy- będziemy dziękować Bogu za to miejsce naszych spotkań z Chrystusem, miejsce naszego uświęcenia. Rocznica konsekracji kościoła to największe święto danego kościoła wraz z odpustem parafialnym. Zapraszamy na uroczyste Mszę św. o godz. 7.00 i Msze św. wieczorna o godz. 18.00 – po niej majówka.

W środę 30 maja o godz. 18.00 w Pustynach – uroczystość 20-lecia parafii i wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II, którego dokona ks. Abp Lwowski Mieczysław Mokrzycki.

W najbliższy czwartek 31 V w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny Wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00 i 16.00. Procesja po Mszy św. o godz.9.00 pójdzie trasą jak co roku.  Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: naszych Strażaków, Oazę Rodzin, Akcję Katolicką oraz Siostry, p. Pelczarów i Róże Różańcowe. Zapraszamy na procesję młodzież przygotowująca się do bierzmowania, młodzież z KSM-u, Dzieci Boże i Harcerzy do feretronów, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę o godz. 17.30 zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas III komunijnych oraz IV rocznicowych. Zapraszamy również orkiestrę oraz strażaków ze swoimi sztandarami oraz chór aby prowadził wraz z siostrą Cecylią śpiew. Młodzież z KSM-u, harcerzy prosimy o przygotowanie sobie figurek. Strażaków prosimy również o zabezpieczenie przejścia procesji.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Niech nasza obecność na nich będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W najbliższą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 9.00.

W piątek po Bożym Ciele mimo że jest to I piątek miesiąca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił abp. Adam Szal.

Wyjazd do chorych z racji I piątku miesiąca o godz. 9.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.

W piątek po procesji eucharystycznej przejdziemy pod lipę Cecylię pod którą stanie krzyż wykonany przez pana Piotra Michnę z ul. Brzozowskiej i dokonamy jego uroczystego poświęcenia. Krzyż autorstwa pana Piotra będzie pierwszym materialnym pomnikiem postawionym z racji 100 roku od  odzyskania niepodległości.

Wyjazd na koncert „Jednego serca – Jednego Ducha” do Rzeszowa, wyjazd w Boże Ciało (31 05)  o godz. 17.00– zapisy i szczegóły u ks. Tomasza.

Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę na Kresy Wschodnie – II termin 20-23 IX 2018r.

Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci Rocznicowych za porządki w kościele i wokół kościoła, oraz za dar ołtarza – nowe świece ołtarzowe,.

Wczoraj z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  śp. Jan Żywiec z ul. Południowej – jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00 oraz śp. Maria Trybus z ul. Wąskiej – jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00. Wieczne odpoczywanie racz im dac Panie…

Serdecznie zapraszamy na VIII Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca 2018 r.

PROGRAM uroczystości jest następujący:

11.30 – MSZA ŚWIĘTA w Archikatedrze Przemyskiej pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego, abpa Adama Szala

13.00 – Przemarsz do Rynku ul. Katedralną, Fredry, Franciszkańską i Kazimierzowską.

14.00 – Koncert zespołu „Arka Noego” połączony z piknikiem rodzinnym.

Wszystkich mieszkańców – uczestników projektu pn. Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Miasta Krosna i Gminy Krościenko Wyżne, zapraszamy na spotkania dotyczące realizacji w/w zadania. W czasie spotkań zostaną zaprezentowani Wykonawcy i omówione szczegóły związane
z montażem instalacji. Spotkania odbędą się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1, w następujących terminach:

28 maja o godz. 17:00 – w zakresie instalacji fotowoltaicznych

29 maja o godz. 18 – w zakresie kolektorów słonecznych

Wójt i Rada Gminy Krościenko Wyżne zapraszają na Piknik Rodzinny, który będzie miał miejsce 3 czerwca br. (najbliższa niedziela) na placu przed Urzędem Gminy. Impreza rozpocznie się o godz. 15:30. W programie występy przedszkolaków i zespołu SONG oraz Gminnej Orkiestry Dętej. Dla dzieci darmowy Fikoland. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Bacairy.

Cyrk Maska zaprasza wszystkie dzieci z opiekunami na przedstawienie z okazji Dnia Dziecka, które odbędzie się 1 czerwca br. o godz. 17:00 na placu przed Urzędem Gminy. Poza występami cyrkowymi dodatkowe atrakcje.

Klub GKS zaprasza dzisiaj na stadion sportowy na godz. 14.00 – odbędą się zawody sportowe w piłce nożnej miedzy drużynami z ul. Północnej i ul. Południowej a wieczorem odbędzie się  konkurencja Turbo Siekiernik.