Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pańskiego – z tej też okazji w piątek nie obowiązuje post.

Podziękowanie: Bóg zapłać wszystkim którzy pomagali S. Elżbiecie w przygotowaniu kościoła do Świat Wielkanocnych, w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu, dziękuję serdecznie wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu kościoła w jego porządkach, w porządkach wokół kościoła. Dziękuję również służbie liturgicznej, scholii a zwłaszcza chórowi z Panią Moniką i S. Cecylią –  naszą organistką, wszystkim czytającym i śpiewającym za przygotowanie wraz z ks. Krzysztofem i Tomaszem liturgii Triduum Paschalnego, czuwań.  Naszym Strażakom za pełnienie zaszczytnej straży przy Bożym Grobie i udział w dzisiejszej rezurekcji, harcerzom i młodzieży z KSM –u  za pomoc w czasie Triduum- udział w czuwaniach i nabożeństwach,  naszej orkiestrze za uświetnienie uroczystości rezurekcyjnej. Myślę, że wszyscy cieszymy się również obecnością naszych Ksiezy Seniorów – którzy jak tylko mogli to pomagali nam i w przygotowaniu do świat poprzez spowiedź jak również uczestniczyli w liturgii Triduum. Cieszymy się szczególnie obecnością misjonarza – ks. Franciszka naszego rodaka – który wraz z nami może uczestniczyć w tym roku w świętach Paschalnych w rodzinnej parafii.

Wszystkim którzy pomogli w dobrym przygotowaniu i przeżyciu Liturgii Paschalnej niech błogosławi Zmartwychwstały Jezus. Dziękujemy również serdecznie za wszelkie życzenia i przekazuje również życzenia i zwłaszcza od księży rodaków i sióstr zakonnych krajanek – pracujących w kraju i za granicą dla was wszystkich.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na KUL i Seminarium Duchowne.

Przeżywamy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – codziennie po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj wystawienie po Mszy św. o godz. 16.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy poł godziny przed Mszami św. w czwartek i piątek a wyjazd do chorych w I piątek o godz. 9.00

W sobotę 7 kwietnia w Wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się w naszej parafii nabożeństwo paschalne -„Droga światła”.  Droga Światła (Via Lucis) to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej (Via Crucis). Polega ono na przeżywaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Rozpocznie się przy kościele parafialnym a zakończy przy Krzyżu Zwycięstwa uroczystym rozesłaniem. Zapraszamy młodzież, harcerzy, młodzieżową Drużynę Strażacką,  wszystkich wiernych a naszych strażaków prosimy o zabezpieczenia przejścia na ul. Północnej i podświetlenie Krzyża.

W przyszłą Niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 prosimy dzieci i młodzież, które w Wielkim Poście zbierały do skarbonki swoje ofiary o przyniesienie ich do kościoła. Po modlitwie wiernych w darach ofiarnych dzieci w procesji będą je składać w darze. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Caritas.

XV AKCJA CZYSTY WISŁOK

Zapraszam do sprzątania brzegów Wisłoka w sobotę 7.04.2018.

Będziemy sprzątać brzegi Wisłoka na obu brzegach w Krościenku Wyżnym.

Zbieramy się na parkingu przy szkole podstawowej. Zaczynamy o godzinie 9.00.Kończymy około godziny 12ej. Dostarczenie worków oraz wywóz śmieci zapewnia Urząd Gminy.Proszę zabrać buty gumowe (również wodery)  i rękawiczki. Tomasz Tatrzański