1.Dzisiaj I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do 21.00. od godz. 19.30 do 21.00 adoracje poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały. Dzisiaj zmiana Tajemnic różańcowych.

2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nich Msza św. o godz. 16.00.

3. We wtorek rozpoczynamy rekolekcje szkolne. Uczniowie wraz z nauczycielami udają się do kościoła rano klasy I – V a o godz. 11.30 uczniowie klas VI do III Gimnazjum. Również po zakończonych spotkaniach udają się pod ich opieką do szkoły i kończą zajęcia wg planu godzin.

Wtorek 6 III 2018

·         8.00 – Uczniowie Szkoły Podstawowej (klasy I – V) przychodzą do szkoły i wraz z nauczycielami udają się do kościoła

·         8.15 – Wspólny śpiew w kościele

·         8.30 – Msza św. z nauką.  Przejście do szkoły.

·          Klasy VI, VII i Gimnazjum: 11.30 Spotkanie, śpiew oraz  Msza św. z nauką.

Środa 7 III 2018

·          8.00 – Uczniowie Szkoły Podstawowej przychodzą do szkoły (klasy I – V) i wraz z nauczycielami udają się do kościoła

·         8.15 – Wspólny śpiew w kościele

·         8.30 – Msza św. z nauką. Przejście do szkoły.

·          Klasy VI, VII i Gimnazjum: 11.30 Spotkanie, śpiew oraz  Msza św. z nauką.

Czwartek  8 III 2018

·          8.00 – Uczniowie Szkoły Podstawowej (i Gimnazjum) przychodzą do szkoły i wraz z nauczycielami udają się do kościoła

·         8.15 –  Nabożeństwo Pokutne i Droga Krzyżowa (w międzyczasie spowiedź)

·         9.00 – Msza św. z nauką i zakończenie rekolekcji Szkoły Podstawowej.

4. W środę Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 17.00.

5. W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół. W czwartek również dzień Kobiet będziemy modlić się za wszystkie panie i z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

6. Zapraszamy młodzież, która zapisała się na wyjazd na Spotkanie Młodych AP w Radymnie na spotkanie z ks. Tomaszem Spotkanie odbędzie się jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

7. W piątek o godz. 7.30 i 17.00 przed Mszą św. odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.

8. W piątek rozpoczniemy również 24 godzinne czuwanie wielkopostne w ciszy: „24 godziny dla Pana”. Rozpoczniemy je wystawieniem Najświętszego sakramentu po ucałowaniu relikwii po Mszy św. o godz. 17.00 a zakończymy w sobotę Msza św. o godz. 17.00. Zapraszamy do czuwania.

9. W przyszłą niedzielę 11 – kolejny dzień modlitw w intencji Ojczyzny za przyczyna św. Andrzeja Boboli i patrona naszej parafii św. Marcina. O godz. 8.30 członkowie Akcji katolickiej poprowadzą różaniec w intencji Ojczyzny.

10. W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki Wielkanocne Caritas w cenie 7 zł. Ofiary z ich zakupu są przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji.

11. Ogłoszenie Doradcy Rolnego. Szkolenie rolnicze dotyczące „Płatności bezpośrednie – zasady wypełniania e- wniosków” – 8 III godz. 10.00 w Sali Urzędu Gminy w Krościenku Wyżnym o godz. 10.00

Ogłoszenia Gminy:

1. W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet wójt i Rada Gminy oraz radny sejmiku województwa podkarpackiego Pan Dariusz Sobieraj przygotowali dla naszych Pań miłą niespodziankę. Otóż serdecznie zapraszają 11 marca br. na godz. 17 00 do sali domu ludowego w Krościenku Wyżnym wszystkie Kobiety z naszej gminy (mogą też przyjść mężczyźni) na koncert „Trzech Tenorów”, koncert pełen energii oraz humoru.

2. Dwa tygodnie później tj. 25 marca także w sali domu ludowego w Krościenku Wyżnym o godz. 17 00 wyemitowany zostanie film przybliżający historię internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Wszystkich mieszkańców już dziś gorąco zaprasza wójt wraz z TV Obiektyw.