• Kończymy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z Panem. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Nie ma nabożeństw popołudniowych.

 

 • Pierwszym akcentem spełnienia się naszego radosnego oczekiwania będzie Wieczerza Wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. W Wigilię tradycyjnie zalecany jest post ( mimo, że jest niedziela). Powstrzymajmy się od spożywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych.

 

 • O północy, na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.

 

 • 25 XII w poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedziele, oprócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości Bożego Narodzenia.

 

 • 26 XII we wtorek – święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Błogosławieństwo owsa.

 

 • 27 XII w środę – przypada Święto św. Jana Apostoła. Na Mszach św. rano i wieczór błogosławieństwo wina. Po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów w kościele.

 

 • 28 XII w czwartek – Święto św. Młodzianków. Mszą św. o godz. 17.00 młodzież z KSM rozpoczyna swoje spotkanie opłatkowe.

 

 • W przyszłą niedzielę 31 XII – Zakończenie Roku Pańskiego 2017 i wspomnienie świętego Sylwestra – papieża. Jest to również Niedziela Świętej Rodziny. Po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie Kręgów Rodzin na plebani. W tym dniu będziemy dziękować za cały miniony rok oraz modlić się o świętość życia rodzinnego w naszej parafii. Po południu o godz. 15.30 będą uroczyste nieszpory połączone z Mszą św. oraz nabożeństwo pokutno – wynagradzające.

 

 • Można jeszcze zaopatrywać się w Caritasowe świece wigilijne, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone z tej racji (7 zł) będą przeznaczone na Caritas Archidiecezji Przemyskiej i na nasz Zespól Charytatywny. Przed ołtarzem pali się Betlejemskie Światło Pokoju, można je zabrać do domu i zapalić na wigilię świece Caritas.

 

 • Do Trzech Króli jeszcze mamy trochę czasu, ale już dzisiaj prosimy grupy kolędnicze z naszej parafii o to, by nie tylko w Boże Narodzenie i Szczepana odwiedziły nasze domy, ale również by niemal „obowiązkowo” wzięły udział w strojach kolędniczych w orszaku Trzech Króli. Zapraszamy do tego dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, które mam nadzieję, że i w tym roku będą robić korony i wezmą w Orszaku udział. Podobnie jak w tamtym roku, każdy Orszak wyruszy oddzielnie, spod Gminy, spod szkoły oraz spod plebanii – by spotkać się przed kościołem. W tym roku Orszak Trzech Króli odbędzie się pod patronatem Wójta Gminy i Rady Gminy.

 

 • Zarówno w gablocie jak i na stronie internetowej parafii jest wywieszony plan wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy” na każdy dzień. Prosimy o zapoznanie się z nim i ewentualne zgłoszenie uwag na jego temat, a przede wszystkim sprawdzenie czy w tym planie nas nie pominięto. Wcześniejsze rozplanowanie „kolędy” pomoże w tym, byśmy nie czekali zniecierpliwieni na wizytę księdza kilka dni, tylko będziemy wiedzieli wcześniej w jakim dniu ksiądz do nas przybędzie i dzięki temu będziemy mogli spokojnie nasze spotkanie z duszpasterzem zaplanować. Na pewno nikogo nie ominiemy jeśli tylko taka wola będzie, aby przyjąć kapłana do domu z darem modlitwy.

 

 • 28 XII w czwartek od godz. 9.00

Ks. Krzysztof: ul. Północna – numery parzyste od 2 do 36 oraz ul. Krótka

Ks. Jakub: ul. Północna – numery nieparzyste od 1 do 45 A

Ks. Proboszcz: ul. Rzeszowska – numery parzyste od 2 do 54 A

 

 • 29 XII w piątek od godz. 9.00

Ks. Krzysztof: ul. Polna oraz ul. Północna nr 40-116 (parzyste)

Ks. Jakub: ul. Północna 47 A do 131 (nieparzyste)

Ks. Proboszcz: ul. Rzeszowska 50B do 70 (parzyste), Rzeszowska od 53 do 3 (nieparzyste) oraz ul. Brzozowska 219 do 155 (nieparzyste)

 

 • 30 XII w sobotę od godz. 9.00

Ks. Krzysztof: ul. Północna 118 do 202 (parzyste) oraz ul. Zagórze

Ks. Jakub: ul. Północna 129-215 (nieparzyste)

Ks. Proboszcz: ul. Brzozowska 167 do 43 A (nieparzyste)