2 Niedziela Adwentu 10 XII 2017

Dzisiaj niedziela adoracyjna – po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30.

Przeżywamy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. W minionym tygodniu roraty były rano ale dzieci nie było więcej wiec w tym tygodniu roraty będą codziennie wieczorem o godz.17.00. Do uczestnictwa  na roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami. Mamy 2 figury Matki Bożej, warto wiec robić dobre uczynki i składać je tu w darze Jezusowi.

Dzisiaj niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.

Jutro w poniedziałek  spotkanie POAK po Mszy św. o godz. 17.00. Jutro również 11 Xi – modlitwy do patrona parafii św. Marcina i ucałowanie relikwii.

We wtorek spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

We wtorek imieniny obchodził będzie ks. Aleksander Glazar, w  przyszła niedzielę będziemy modlić się w jego intencji o godz. 11.00.

W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będzie uroczyste przyjęcie kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII. Wszyscy który chcą rozpocząć to przygotowanie powinni wcześniej zgłosić się do księży po deklarację, będą one również rozdawane w szkole na religii.

W sobotę  o godz. 13.00  Msza św. w  intencji Złotych Jubilatów – 50 lecia ślubu

Wieczór w sobotę o godz. 17.00 Msza św. na która zapraszamy członków Rady Parafialnej i Gospodarczej. Po mszy św. w Domu Parafialnym zaprzysiężenie w obecności ks. Dziekana Adama Zaręby. Pełny skład Rad na stronie parafialnej.

Dwa tygodnie temu była III Niedziela miesiąca, ofiary były na remont organów  złożono 5440 zł.  Za tydzień również w III niedzielę będziemy zbierać na ten cel.  (Informacja o odwołaniu za wyświetlacz, o piecu oraz organach i dzwonach).

Można się zaopatrywać  w Caritasowe świece wigilijne,  w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone z tej racji (minimum 7 zł) będą przeznaczone na Caritas Archidiecezji i na nasz Zespól Charytatywny (2 zł od świecy) , który wkrótce zostanie powołany.

Prosimy o zapisywanie w zakrystii chorych na spowiedź przedświąteczną, która odbędzie się w dniu 16 XII 2017 w sobotę.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii Gościć będziemy  Siostry od Aniołów, a raczej s. Annę Mroczek z tego zgromadzenia. Przybliży nam niewidzialną rzeczywistość Świata Aniołów, kilka słów powie o swoim Zgromadzeniu i dziele w Jeżowem, na  które prosi naszego wsparcia. Siostra będzie rozprowadzać min. kalendarze.

Nasz siostry w zakrystii rozprowadzają poświecone opłatki wigilijne.