Dzisiaj różaniec o godz. 15.30. Msze św. w październiku codziennie o godz. 17.00, a po Eucharystii nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież z naszych szkół.

W tym tygodniu różaniec poprowadzą:

 1. Klasy VI
  24. Odnowa
  25. Klasy V
  26. Klasy II
  27. Kręgi Rodzin
  28. Chór
  30. Klasy IV

We wtorek wspominamy bł. Jana Balickiego kapłana naszej diecezji – patrona Dzieła Pomocy Powołanym.

W środę nowenna do MBNP wraz z Nabożeństwem Różańcowym.

Dzisiejsza  niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Gościmy u nas misjonarza ks. Zdzisława Daraża, który wiele lat pracował w Afryce w Kamerunie.

Krzysztof Pastuszak rozprowadza na cele misyjne swoja książkę  o pracy misjonarzy w cenie 10 zł. Za tydzień 29 X zbiórka do puszek na misje.

Od dzisiaj młodzież naszej parafii z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzać znicze cmentarne. Środki zebrane w ten sposób posłużą na realizację celów statutowych Stowarzyszenia i na potrzeby naszej młodzieży. Zachęcamy, aby w ten sposób wesprzeć młodzież naszej parafii. Również młodzież zbiera podpisy pod projektem poparcia inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję!” Ratujmy dzieci nienarodzone. Aby poprzeć projekt ustawy potrzebny jest nr Pesel , adres zamieszkania i podpis

W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym  chcemy aby za tych zmarłych się modlić.

Kancelaria parafialna czynna codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt w godz. 18.oo-18.3o.

Tydzień temu w całej Polsce odbywa się liczenie frekwencji wiernych na Mszach św. oraz przystępujących do Komunii świętej. W naszej parafii w której jest zameldowanych 4500 osób w niedziele było w kościele: 724 mężczyzn oraz 931 kobiet .Łącznie 1655 osób. Do komunii św. przystąpiło: 387 kobiet i 139 mężczyzn. Łącznie 526 osób.

Szczep Harcerski w Krościenku Wyżnym przypomina i zaprasza na Wieczór Piosenki Harcerskiej  28 października 2017 r. w sobotę, w salce Domu Parafialnego o godzinie 19:00.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 4-11.02.2018 r. , czyli w czasie ferii zimowych. Szczegóły na stronie internetowej Parafii. Zapraszamy!