W niedzielę, 8 października 2017 r., odbyła się Pielgrzymka Młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu , która była początkiem nowego roku pracy formacyjnej oraz otwarciem duchowej drogi ku Światowym Dniom Młodzieży w Panamie w 2019 r.  Uczestniczyła w niej grupa młodzieży z naszej parafii i Publicznej  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wraz ze sztandarem szkoły pod opieką  pana Tomasza Niżnika.

Również 8 października, jak co roku z okazji XVII Dnia Papieskiego uczniowie naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pieniądze zbierali pod kościołem w niedziele papieską pod opieką nauczycieli.  Zebrane pieniądze w łącznej kwocie 2812,96 zł zostały przekazane na stypendia dla uzdolnionej i potrzebującej młodzieży.

Wcześniej również jak co roku 4 października 2017 roku chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Wzięli tam udział w uroczystej mszy świętej, na którą przybyło około piętnaście tysięcy przedstawicieli szkół noszących imię naszego Papieża z całej Polski. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili Centrum św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

 

Zdjęcia ze zbiórki, pielgrzymki i wizytacji biskupiej w szkole na stronie www.spkw.pl /galeria