Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30. Msze św. w październiku codziennie o godz. 17.00, a po Eucharystii nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca. Jutro w poniedziałek na Mszy św wieczornej o godz. 17.00 poświecenie różańców dzieciom klas III komunijnych . Również dzieci klas III będą jutro prowadziły różaniec.
We wtorek 10- zapraszamy na Msze św. i do prowadzenia różańca naszych harcerzy. W czwartek różaniec poprowadzą ministranci, w piątek KSM a w sobotę Wspólnota Dzieci Bożych.

W najbliższy wtorek 10 października Mszą Św. o godz. 17 rozpocznie się  piąte już spotkanie 10-tygodniowych rekolekcji Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Jest to ostatni moment, w którym można jeszcze dołączyć. Zapraszamy chętnych, a szczególnie młodzież ostatnio bierzmowaną, która uczestniczyła w jednym ze spotkań rekolekcyjnych w ramach  bezpośredniego przygotowania do Bierzmowania.

Spotkanie poprowadzą osoby ze Wspólnoty Odnowy „Mocni w Duchu ” z Łodzi. W planie między innymi modlitwa o uzdrowienie
Dzisiaj młodzież z naszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dzień Papieski zbiera ofiary na dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik św. Jana Pawła II.
Jutro po Mszy św. Wieczornej spotkanie POAK. Serdecznie zapraszamy na spotkanie i zachęcamy do zaangażowania się w Akcje Katolicka działającą w naszej parafii.
W czwartek o godz. 16.30 będzie spotkanie kandydatów na ministrantów- zachęcamy chłopców z klas II i III SP do przyjścia a rodziców do tego aby im w tym pomogli. W sobotę o godz. 15.30 będzie spotkanie Wspólnoty Dzieci Bożych – również zachęcamy dzieci z klas II i III do włączenia się w ta grupę którą wraz z ks. Krzysztofem prowadzi KSM.
Kancelaria parafialna czynna w godz. 18.00-18.30.
Prosimy o zapoznanie się z kandydatami do Rady Parafii są wywieszeni w gablotach przed kościołem i na stronie internetowej parafii i przygotowanie kartek do głosowania. Głosujmy na kandydatów z naszego rejonu. Głosowanie odbędzie się w przyszłą niedziele. Tak jak wrzucaliśmy kartki z kandydatami, tak też będziemy głosować wybierając Radnych Parafii.
Zaproszenie harcerzy: 28 X 2017 w salce Domu parafialnego o godz. 19.00 odbędzie się wieczór Piosenki Harcerskiej. Szczep harcerski zaprasza wszystkich którzy chcą pośpiewać na harcerska, turystyczna czy żeglarska nutę.
Informacja o usuwania szkód. Dotychczas ze składek uzbieraliśmy 36500 zł, z odszkodowania za nagłośnienie wrócono nam 17900 zł po stronie dochodu wynosi to: 54500zł . Do tej pory wydano na nagłośnie nie 34 000 zł (dokupione zostały 2 głośniki aby we wnękach koło chóru też było dobrze można słuchać) i na wyświetlacz multimedialny z oprzyrządowaniem i programem i licencją 13 900 zł. Zostaje na razie 6500 zł. ( to wystarczy na zakup nowego pieca do kościoła) Obecnie do ubezpieczyciela zostały wysłane dokumenty związane właśnie z wyświetlaczem pieśni oraz naprawy pieców na wikarówce i w Domu Parafialnym.( ich koszt naprawy to 3300 zł). Został też zamówiony nowy piec do kościoła, po jego zakupie i montażu również i to zostanie zgłoszone do ubezpieczenia. Pozostają do naprawy monitoring, organy, dzwony i do rozliczenia naprawiona instalacje elektryczne oraz do zrobienia nowe odgromienie. Za tydzień również proszę o ofiary na ten cel, by mieć fundusze na zakup kolejnych rzeczy – został np. zamówiony manuał do organów oraz nowa wiatrownica – to koszt około 20 tyś zł.

Apel – prośba do parafian

parafii pw. Św. Marcina w

 Krościenku Wyżnym

Od marca 2011 roku działa w Krośnie Hospicjum – placówka,  której celem jest opieka nad ciężko chorymi, umierającymi, samotnymi   osobami, którym w warunkach domowych trudno jest zapewnić fachową, ciągłą opiekę zarówno medyczną jaki i duchową. Hospicjum prowadzone jest przez CARITS  Archidiecezji Przemyskiej i mogą z niego korzystać wszyscy potrzebujący z naszego terenu. Utrzymanie tej placówki wiąże się z ogromnymi kosztami.

W 2016  roku Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum, znane z prowadzonych od lat Krośnieńskich Pól Nadziei,  przeprowadziło po raz kolejny  akcję, której celem była  zbiórka płodów rolnych na rzecz Hospicjum. Dzięki życzliwości parafian między innymi  z Krościenka Wyżnego zapełniliśmy piwnice Hospicjum wieloma przydatnymi produktami. Dziękujemy i ponownie zwracamy się z prośbą do ludzi dobrego serca, chcących podzielić się owocami swojej pracy o przekazania części zebranych płodów rolnych dla podopiecznych naszego Hospicjum.

Prosimy o dostarczenie płodów rolnych, warzyw i produktów długoterminowych na plac przed Domem Parafialnym w Krościenku Wyżnym dniu 14 października br. w godz. 9.00 d0 11.00.

 

Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum zorganizuje odbiór i transport  produktów do krośnieńskiego Hospicjum.

Propozycja prowadzenia różańca św w Październiku 2017

1. Ksiądz
2. Ksiądz
3. Odnowa
4. Ksiądz
5. Ksiądz
6. Ksiądz
7. Ksiądz
8. Ksiądz
9. Dzieci klas III
10. Harcerze
11. Ksiądz
12. Ministranci
13. KSM
14. Dzieci Boże
15. Ksiądz
16. Akcja Katolicka
17. Odnowa
18. Klasy III gimnazjum
19. Klasy II gimnazjum
20. Chór parafialny
21. Klasy VII
22. Ksiądz
23. Klasy VI
24. Odnowa
25. Klasy V
26. Klasy II
27. Kręgi Rodzin
28. Klasy IV
29. Ksiądz
30. Ksiądz
31. Ksiądz

„Dwie Korony” – zaproszenie do kina na film o św. o. Maksymilianie

Drodzy Czytelnicy, półtora roku temu gościliśmy w naszej parafii reżysera, producenta filmowego i dystrybutora, Michała Kondrata, który podzielił się swoim świadectwem posługi przy egzorcyzmach, a także pokazał swoje dwa filmy „Matteo” oraz „Jak pokonać szatana”. Powiedział wtedy, że pracuje nad filmem „Dwie Korony”, fabularyzowanym dokumentem opowiadającym o życiu świętego ojca Maksymiliana Marii Kolbego, począwszy od dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. 13 października br. ów film wchodzi do kin. Termin jest nieprzypadkowy, bowiem w tym roku, dokładnie tego dnia, przypada setna rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie, a także założenia przez o. Maksymiliana Rycerstwa Niepokalanej.
Serdecznie zachęcam do obejrzenia „Dwóch Koron”, do poinformowania znajomych o projekcjach, które odbędą się w artKinie i w kinie Sokół. Jest to piękne dzieło, nasze wspólne, bo powstało dzięki cegiełkom ludzi, którzy tak chętnie wsparli tę kosztowną produkcję. Zdjęcia dokumentalne kręcono w Polsce, w Japonii oraz we Włoszech. Do części fabularnej zaproszono wielu wybitnych aktorów (Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Artur Barciś, Marcin Kwaśny, Dominika Figurska, Mateusz Pawłowski, Maciej Musiał i inni). Autorką scenariusza jest Joanna Ficińska, muzykę napisał Robert Janson. W warstwie dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie. Porusza wypowiedź Kazimierza Piechowskiego, który ocalał z obozu koncentracyjnego. Jak sam przyznał, słowa, które usłyszał od tego niezwykłego współwięźnia, miały wpływ na jego dalsze życie. Ojciec Maksymilian był niesamowitym człowiekiem, dokonał rzeczy niemożliwych, we wszystkim zawierzając Matce Bożej. Założył radio, wydawał pismo Rycerz Niepokalanej; wyjechał do Japonii, by poprzez swoją misyjną pracę służyć Bogu i bliźniemu. Śmiało można powiedzieć, że ze swoimi pomysłami, na przykład na etereoplan, czyli pojazd latający, wyprzedzał swoją epokę.
A skąd tytuł „Dwie Korony”? Kiedy Rajmund Kolbe był małym chłopcem, ukazała mu się Matka Boża, która pokazała mu dwie korony, czerwoną i białą, i zapytała, którą wybiera. Odparł, że obie. Męczeństwo i czystość.
Oddał swoje życie, by móc uratować inne. Zmarł śmiercią męczeńską w wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w 1941 roku. Zamiarem Michała Kondrata jest to, by film zobaczyło jak najwięcej ludzi na świecie, by kult świętego Maksymiliana szerzył się jak najdalej. Dlatego też pierwszy pokaz „Dwóch Koron” miał miejsce na Marche du Film, które są spójną częścią Festiwalu Filmowego w Cannes. Dzięki temu zobaczyli go dystrybutorzy z zagranicy i prawa do jego pokazania zakupiło kilka innych krajów. We wrześniu odbyły się pokazy premierowe w USA, a także w Watykanie – wszystkie bardzo ciepło przyjęte.
11 października będzie miał miejsce specjalny pokaz w Rzeszowie w kinie Zorza z udziałem reżysera Michała Kondrata, a także aktora Tadeusza Chudeckiego.