Dzisiaj nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30. Zapraszamy.

Jutro w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego i wigilia uroczystości Wniebowzięcia NMP. O godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych z naszych rodzin, mieszkańców Krościenka Wyżnego, Iskrzyni i Pustyn. Po niej udamy się z procesją, modlitwą i zapalonymi zniczami na nasz cmentarz parafialny, na groby naszych bliskich zmarłych. Do wzięcia udziału w tym nabożeństwie serdecznie wszystkich zapraszam, a młodzież proszę o przygotowanie figury Matki Bożej. Zapraszamy również harcerzy z pochodniami. Proszę również o obecność strażaków z OSP o to by zabezpieczyli przejście na cmentarz.

We wtorek 15 VIII będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. Zgodnie z naszą polską tradycją Msza Święta o godz.9.00 będzie Mszą św. Dożynkową – pobłogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. Po Mszy św. procesja i dziękczynne Te Deum.

Natomiast o 14. tradycyjny objazd z wieńcami po gminie. Ze względów bezpieczeństwa prosimy wszystkich mieszkańców o ustawianie się po prawej stronie drogi. Trasa objazdu:

Dom Ludowy w Krościenku Wyżnym
ul. Południowa
ul. Kasztanowa
ul. Marynkowska
ul. Północna
ul. Rzeszowska
ul. Dukielska
ul. Centralna
ul. Księża
Dom Ludowy w Krościenku Wyżnym

W środę 16 VIII będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie próśb i podziękowań do św. Jana Pawła II będą zbierane w czasie mszy św. Nowenna do MBNP wraz z nabożeństwem do św. Jana Pawła II po Mszy św.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na naprawę zniszczeń wywołanych przez burze i wyładowanie pioruna – łącznie ofiary, koperty, przelewy to 16 455 zł.  ( w tym 25 euro).W środę rozpocznie się montaż nowego nagłośnienia. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe zniszczenie będziemy je usuwać po kolei – serwisy czekają na części lub jak w przypadku organów starają się je znaleźć. Przygotowują ekspertyzy dla ubezpieczenia. Za tydzień również będą zbierane ofiary na usuniecie zniszczeń i zakup nowych urządzeń. Ofiary w kopertach te podpisane są również wpisywane do księgi ofiarodawców naszej parafii. Jeszcze raz dziękuję za zrozumienie i pomoc w zaistniałej sytuacji. Bóg zapłać.

Prośba o zwrot 1 stroju dziewczęcego ludowego na dożynki.

W dniach 29.09-01.10.2017 (piątek sobota, niedziela) chcemy zorganizować pielgrzymkę parafialną Sanktuaria Kotliny Kłodzkiej, Krzeszowa, Wambierzyc oraz czeskiej Pragi – związanej z męczeństwem naszego patrona św. Jana Nepomucena. Zapisy do 10 IX. Przy zapisie potrzebny jest dowód osobisty i wpłata 200 zł zaliczki. Koszt pielgrzymki 540 zł. (program na stronie internetowej parafii)

Sanktuaria Kotliny Kłodzkiej, Praga

(29.09-01.10.2017)

Dzień I (29.09)

Wyjazd z Krościenka Wyżnego o godz. 1.00. Przejazd do Krzeszowa. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – jednego z najpiękniejszych kompleksów barokowych na Dolnym Śląsku – Msza Święta. Przejazd do Wałbrzycha. Zwiedzanie Zamku Książ – jednego z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska. Przejazd do Srebrnej Góry zwiedzanie jednej z najlepiej zachowanych Twierdz Górskich w Europie. Przejazd do Barda. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Bardzkiej Strażniczki Wiary. Przejazd do Kudowy Zdrój – zwiedzanie centrum uzdrowiska. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień II (30.09)

Śniadanie. Przejazd do Kutnej Hory (w średniowieczu jeden z największych w Europie ośrodków wydobycia srebra.)– Stare Miasto, Kościół św. Barbary, Kaplica Czaszek. Przejazd do Pragi miejsce męczeństwa św. Jana Nepomucena oraz zwiedzanie kopia domku Matki Bożej z włoskiego Loreto), Pałac Schwarzenbergów, Hradczany (zamek, katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha), Mała Strana (rynek, kościół św. Mikołaja, Sanktuarium Dzieciątka Jezus – Msza Święta), Mostek zakochanych, Pałac i Ogrody Wallensteina, Most Karola. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość wyjazdu na nocny spacer po Pradze.

Dzień III (01.10.)

Śniadanie. Wyjazd do Pragi. Zwiedzanie Rynek staromiejski, Kościół MB Tyńskiej, Ratusz, Hanuszowy zegar, Plac Wacława – miejsce najważniejszych wydarzeń w XX – wiecznej historii Czech. Przejazd do Wambierzyc. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych sanktuariów Dolnego Śląska – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin – Msza Święta. Przejazd do Kłodzka. Zwiedzanie miasta: Rynek, Kolumna Morowa, Most Kamienny – wzorowany na Moście Karola w Pradze. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną do Krościenka Wyżnego. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.

Cena: 540 zł. Cena zawiera:

  • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w DVD, WC, barek
  • 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania
  • Obiad w drodze powrotnej
  • Opłaty drogowe oraz parkingi
  • System tourguide
  • Opiekę pilota/przewodnika na całej trasie przejazdu
  • Ubezpieczenie KL oraz NW

Cena nie zawiera biletów wstępu:

  • Zamek Książ – 34-39 zł (w zależności od trasy zwiedzania)
  • Twierdza Srebrna Góra – 17 zł
  • Kaplica Czaszek Kutna Hora – 15 zł

 

 

Informacja o pielgrzymce do Włoch 22 – 22 IX 2017 – ks. Kazimierza Kaczora.