Dzisiaj nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o trzeźwość w naszym narodzie oraz o wyzwolenie z nałogu dla uzależnionych. Zachęcamy do podjęcia abstynencji jako daru dla drugiego człowieka, albo dziękczynienia za to, że w moim domu nie ma takiego problemu lub w intencji ludzi uzależnionych.

W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia:- we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w środę 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny gdy nawiedzimy kościół, odmówimy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnimy pozostałe warunki odpustu. W piątek św. Jana Marii Vianneya – patrona naszego ks. Jana Marszałka oraz kapłanów a szczególnie proboszczów.

W środę o 18:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
· W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca – spowiedź w czwartek i piątek od godz. 18.00 . Chorych I piątkowych odwiedzi tylko ks. proboszcz. Ks. Paweł już to uczynił a ks. Jakub w tym miesiącu odwiedzi w innym terminie.

Dzisiaj właściwie w naszej wspólnocie parafialnej żegnamy ks. Pawła Mendyka a witamy s. przełożoną i organistkę S. S. Cecylia Kowalczyk 

W czasie krótkotrwałej burzy w dniu 23 VII 2017 r w niedziele w czasie trwania mszy sw. nastąpiło wyładowanie atmosferyczne – przepięcie spowodowane uderzeniem pioruna- wyładowaniem atmosferycznym w bezpośredniej bliskości kościoła. Spowodowało ono rozległe zniszczenia w urządzeniach elektronicznych i elektrycznych w naszym kościele. Po interwencji straży pożarnej PSP w Krośnie, która zbadała kościół kamerami termowizyjnymi – aby wykluczyć zagrożenie pożarem sprawowano msze św. w kościele wg niedzielnego porządku.

W kościele parafialnym zniszczeniu uległ: Piec gazowy dwufunkcyjny WOLF, nagłośnienie firmy ORION – Vega II, wyświetlacz ledowy do pieśni firmy RDUCH, , baza do telefonów bezprzewodowych, mikser Topaz Macro, zestaw monitoringu Notis z kamerami i monitorem, głośniki – 18 sztuk, , elektronika dzwonów, organów oraz tablica rozdzielcza

W Domu Katechetycznym ul. Brzozowska 1a – Piec dwufunkcyjny Imergas

Na Wikarówce ul. Brzozowska 4 – piec dwufunkcujny Elexia comfort

Na plebani – ul. Brzozowska 1 – 2 komputery, dekoder, 3 rutery, domofony

Szacowana wielkość strat- 55 – 70 tys zł. ( po wizycie serwisantów widzę że może ta suma wzrosnąć).

Parafia zgłosiła szkody do ubezpieczyciela InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group i rozpoczęła usuwanie szkód.

W pierwszej kolejności chcemy założyć nowe nagłośnienie z mikrofonami i głośnikami- koszt 35 tyś zł. Potem wymienimy wyświetlacz pieśni (koszt około 10 tyś zł) i piec. (6-8 tyś zł) Zostanie jeszcze sprawa organów częściowo są naprawione ale do wymiany jest kontuar (cześć głosów jest spalona) oraz wiatrownica z silnikiem. (koszt około 25 tyś zł).

O odszkodowanie można się starać dopiero po naprawieniu zniszczonego sprzętu – trzeba więc to zrobić – ile dostaniemy odszkodowania nie wiemy. Dlatego proszę was o ofiary na ten cel bo nie ma innej możliwości. Dlatego przez najbliższy czas do osunięcia szkód w I i III niedziele miesiąca będziemy zbierać na ten cel. Proszę i liczę na wasza ofiarność. Może też ktoś będzie chciał zafundować od siebie czy od rodziny a może od jakiejś wspólnoty cześć tych napraw.