W piątek, 16 czerwca na orliku przy GOSiR w Krościenku Wyżnym odbył się parafialny turniej o puchar ks. Prałata Krzysztofa Pastuszaka. Turniej który poprzez zabawę, modlitwę i sport miał nas zbliżyć do Pana Boga oraz tak po ludzku uczcić jubileusz kapłaństwa naszego ks. Prafłata. Ksiądz Krzysztof w swojej młodości i początkowych latach kapłaństwa sam biegał po boiskach piłkarskich również jako zawodowy sędzia. Dlatego turniej poprzez pierwsze symboliczne kopnięcie piłki rozpoczął ksiądz Krzysztof. W turnieju wzięło udział sześć drużyn z Krościenka Wyżnego, Krosna, Jedlicza, Zręcina. Na turniej zgłosiło się dziesięć drużyn, jednak ze względu na ograniczenia czasowe ilość drużyn została okrojona. W turnieju grali młodzi zawodnicy na co dzień trenujący piłkę nożną. Zagrała również drużyna Kapłanów, która ostatecznie zajęła 3 miejsce przegrywając w całym turnieju tylko jeden mecz, niestety była to potyczka w półfinale. Za wielkie emocje, szybkie akcje, rywalizację, piękne bramki dziękujemy wszystkim biorącym udział jak i samym kibicom którzy byli obecni i kibicowali. W radości, sporcie niech będzie Bóg uwielbiony!