• Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 9.00.

 

 • Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła, będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00, przez całą tak zwaną Oktawę Bożego Ciała. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała wraz z błogosławieństwem dzieci i wianków. Niech nasz udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

 • Dzisiaj Nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 15.30.Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

 

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30 wraz z Nabożeństwem do Serca Jezusowego.

 

 • W poniedziałek, spotkanie Akcji Katolickiej na plebani, a we wtorek spotkanie Kręgów Rodzin z naszej parafii również na plebanii.

 

 • We wtorek 20 czerwca przypada I rocznica śmierci naszego rodaka śp. ks. Michała Józefczyka. Msza św. o spokój Jego duszy we wtorek o godz. 18.00, będziemy łączyć się duchowo z parafią Tarnobrzeg – Serbinów, gdzie odbywać się będą obchody rocznicowe Jego śmierci.

 

 • We wtorek – Msza św. na zakończenie roku przedszkolaków u SS. Służebniczek o godz. 15.00, a w czwartek o godz. 9.30 zapraszamy do kościoła przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego wraz z rodzicami.

 

 • W piątek 23 czerwca zakończenie roku szkolnego naszych szkół: Podstawowej i Gimnazjum. Msza św. o godz. 8.00, a potem przejście do swoich szkół.

 

 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 • W sobotę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

 • Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym serdecznie zaprasza Rodziców z Dziećmi, które w roku szkolnym 2017/2018 będą uczęszczać do oddziału przedszkolnego (rocznik 2011) na spotkanie integracyjne. Odbędzie się ono 19 czerwca 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 1700 w świetlicy szkolnej.

 

 • Ogłoszenie Sołtysa o biegach.

 

 • W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., młodzież z naszej parafii pragnie przeprowadzić akcję pod hasłem: „Karmić się Słowem Bożym jak chlebem”. Młodych z naszej parafii, pragnących włączyć się w tą akcję prosimy o pozostanie w kościele po Mszy św. na krótkie spotkanie.

 

 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie z rodzicami uczniów klas II Gimnazjum, związane z przygotowaniem młodzieży do sakramentu bierzmowania.

 

 • ZBIÓRKA „ELEKTROŚMIECI” W GMINIE KROŚCIENKO WYŻNE

W dniu 26 czerwca 2017 roku Urząd Gminy w Krościenku Wyżnym organizuje zbiórkę ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO.

Odpady będą odbierane wzorem roku ubiegłego, bezpośrednio z nieruchomości. Samochód z ekipą zbierającą odpady – Firma ELEKTRO Bogusław Bargiel z Tarnowca, przyjedzie do każdego, kto wcześniej zgłosi potrzebę odbioru elektrośmieci.

Zgłoszenia  będą przyjmowane do dnia 22 czerwca 2017 roku, pod numerem telefonu 13 43 151 90 wew. 16, bądź osobiście w Urzędzie Gminy pok. Nr 6. Szczegółowych informacji udziela Pani Agnieszka Pelczar – inspektor d/s ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Krościenko Wyżne.

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres nieruchomości, telefon kontaktowy oraz orientacyjną ilość i rodzaj odpadu jaki chcemy oddać.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z takiej formy pozbywania się niepotrzebnych sprzętów, która niesie ze sobą mnóstwo korzyści zarówno dla mieszkańców jak również środowiska naturalnego.

 

 

Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na uroczystość wprowadzenia koronowanego  obrazu Matki Bożej Pocieszenia z kościoła parafialnego w Komborni. Uroczystość będzie miała miejsce dzisiaj w niedzielę, 18 czerwca 2017 r. w Komnbornii o godz. 13.00 Zapraszamy serdecznie