Od 27 maja do 4 czerwca br. grupa naszych parafian wraz z ks. Proboszczem Wiesławem Kałamarzem uczestniczyła w pielgrzymce po bałkańskich sanktuariach.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Wiedeń. Tam, na wzgórzu Kahlenberg uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto. Drugiego dnia zatrzymaliśmy się w miejscowości Marija Bystrica – najważniejszym sanktuarium maryjnym w Chorwacji. Następnym celem naszej pielgrzymki była Bośnia i Hercegowina, a dokładnie Medjugorie. Tam uczestniczyliśmy w wieczornych nabożeństwach, a także byliśmy m.in. na Górze Objawień, w ośrodku leczenia narkomanów – Cenakollo oraz rozważaliśmy stacje Drogi Krzyżowej wędrując na Górę Kriżewacz.

W czasie naszej pielgrzymki po Bośni i Hercegowinie zobaczyliśmy jeszcze Wodospady Kravica oraz miasta: Blagaj i Mostar. Natomiast w Chorwacji odwiedziliśmy Dubrownik, Svetište Vepric – Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, Split, Park Narodowy Jezior Plitwickich oraz Ludbreg  – miejsce cudu eucharystycznego. Ostatni dzień spędziliśmy w stolicy Węgier – Budapeszcie.

Była to Pielgrzymka Dziękczynna za dar relikwii św. Jana Pawła II.

GALERIA ZDJĘĆ