• Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30. W tygodniu nabożeństwa majowe: Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo. Przeżywamy również Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 • Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki, kończy się czas paschalny.

 

 • W środę 31 maja przypada Święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu także zakończenie nabożeństw majowych. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem majowym po Mszy św. o godz.18.00.

 

 • Dzisiaj w naszej parafii Rocznica I komunii św. dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej.

 

 • W czwartek 1 czerwca rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. Po Mszy św. o godz. 18.00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek: ks. Paweł od godz. 8.30, ks. Krzysztof od godz. 9.00, a ks. Jakub od godz. 9.45.

 

 • W sobotę 3 czerwca w Wigilię Zesłania Ducha Świętego po Mszy św. o godz. 18.00 procesja pod Krzyż Zwycięstwa – będziemy rozważać „Drogę Światła”, tajemnice Zmartwychwstałego Chrystusa. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do przedłużenia radości ze Zmartwychwstania Chrystusa oraz oczekiwania na Zstąpienie Ducha Św., poprzez tą procesję i przez to wyznanie naszej wiary. Prosimy wszystkich uczestników o przyniesienie ze sobą świec – znaku Zmartwychwstałego Pana. Zapraszamy szczególnie młodzież z naszych szkół, zwłaszcza naszego Gimnazjum (dla nich to będzie również spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania), a harcerzy prosimy o towarzyszenie nam z pochodniami. Również mamy prośbę do strażaków, aby zabezpieczyli drogę przejścia zwłaszcza pod pomnik św. Jana Pawła II i na ul. Północnej. Gdyby potrzeba było jeszcze świec są do nabycia w zakrystii.

 

 • Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci Rocznicowych za porządki w kościele i wokół kościoła, oraz za dar ołtarza (ofiarę pieniężną na ławki dla dzieci do naszego kościoła).

 

 • W ubiegłą niedzielę była III niedziela miesiąca, składka przeznaczona była na potrzeby naszego kościoła. Zebrano kwotę: 4.380 zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.

 

 • ZBIÓRKA ZUŻYTYCH OPON

W dniu 30 maja 2017 roku ( WTOREK) Urząd Gminy w Krościenku Wyżnym organizuje zbiórkę zużytych opon.

UWAGA!

ODPADY NALEŻY GROMADZIĆ NA PLACU PRZY URZĘDZIE GMINY – WJAZD OD ULICY POŁUDNIOWEJ.

GROMADZENIE ODPADÓW W INNYM DNIU NIŻ WYZNACZONY JEST ZABRONIONE!

UWAGA! ZABRANIA SIĘ GROMADZENIA ZUŻYTYCH CZĘSCI SAMOCHODOWYCH.

 

 • Organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego serca – Jednego Ducha” do Rzeszowa, wyjazd w Boże Ciało 15 czerwca – zapisy i szczegóły u ks. Pawła. Liczba miejsc ograniczona.

 

 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. +Piotr Michna z ul. Południowej, polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…