4 Niedziela Wielkanocy – 7 V 2017r

Przeżywamy dzisiaj nasze parafialne dziękczynienie za dar relikwii św. Jana Pawła II.

Msze św. o godz. 7.30 ; 9.00; 11.00 – Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – Litania do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

15.30- Nabożeństwo Majowe – w dziękczynieniu za Dar Relikwii

16.30 – 21.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „CHWAŁA BOŻA” oraz Chór Parafialny zapraszają na Wieczór Chwały od godz. 19,30 do21,00

 

Zachęcamy do licznego dzisiaj dziękczynienia za ten wyjątkowy dar obecności w relikwiach św. Jana Pawła  II. Oraz do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy św.
o godz. 18.00, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech Wasz udział będzie wyrazem  miłości do Ojca Świętego. Dzieciom od poniedziałku będziemy rozdawać również obrazki na majówkach.

 

W poniedziałek  uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – patrona Polski.

 

W poniedziałek w naszym diecezjalnym radiu Fara o godz. 18.00 będzie relacja z naszych uroczystości wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II.

 

W środę nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym po Mszy św.

 

W czwartek 11 V po mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe z modlitwami
do św. Marcina – patrona parafii i ucałowanie jego relikwii.

 

W piątek dzieci ze wspólnoty Dzieci Bożych wraz z ks. Pawłem, będą w Radiu Fara prowadzić krótki program oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

w sobotę 13 V  w Haczowie, o godz. 19.00 Filharmonia Rzeszowska i parafia zapraszają  na koncert Magnificat – z okazji 100 – lecia objawień Fatimskich szczegóły na plakatach.

 

W przyszła niedziele ks. Paweł będzie miał spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych klas IV  po Mszy św. o godz. 9.00 a po Mszy św. o godz. 11.00 z rodzicami dzieci klas III – komunijnych.

 

A dzieci przygotowujące się do przyjęcia Komunii Świętej będą odbywać swoje próby w kościele od poniedziałku do czwartku o godzinie 17:00

 

Spotkanie uczestników Pielgrzymki na Chorwacje z naszej parafii w dniach 27.05-04.06.2017  będą mieć spotkanie z Panem Michałem w piątek po Mszy św. i majówce. Prosimy o przyniesienie pozostałej kwoty pieniędzy: 140 zł oraz 210 euro.

 

Wydarzyła się sytuacja nadzwyczajna – z uwagi na nagłą i ciężką chorobę nie może jechać jeden z uczestników pielgrzymki – a w związku z tym także jego małżonka nie pojedzie. Dlatego są dwa wolne miejsca na pielgrzymkę – to musi być szybka decyzja – do przyszłej niedzieli.

 

Z tyłu kościoła na stoliku wyłożone są listy chętnych na zakup książek ks. Abpa M. Mokrzyckiego o św. Janie Pawle II: Miejsce dla każdego i najbardziej lubił wtorki – postaramy się je z autografem autora jeszcze zdobyć w cenie 30 zł.

 

Podziękowanie: Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II wynagrodzi wszystkim  którzy pomagali w przygotowaniu kościoła do uroczystości, w   przygotowaniu wystroju kościoła: panom z Kręgów Rodzin, Siostrze Danucie. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu kościoła  i jego otoczenia przed rekolekcjami
i uroczystością. . Bóg zapłać wszystkim parafianom za uczestnictwo w rekolekcjach i samej uroczystości. Wszystkim którzy się zaangażowali w jej  przygotowanie: służbie liturgicznej, chórowi  S. Marcie i Pani Monice, dyrekcjom i nauczycielom naszych szkół, ks. Pawłowi
i Jakubowi na których barkach spoczywało przygotowanie i dopięcie oraz czuwanie nad przebiegiem uroczystości.  Serdecznie dziękuję naszym Strażakom i harcerzom , Orkiestrze Dętej. Dziękuję władzom naszej gminy. Moja wdzięczność kieruje również do zabezpieczających nasza uroczystość policji i straży.   Młodzieży z KSM-u dziękuję za rozprowadzenie książek. Dziękuje za pomoc w przystrojeniu sali w Domu Parafialnym na poczęstunek kapłanów.  Na koniec chcę podziękować naszym paniom z KGW – one naprawdę się poświeciły – by przygotować poczęstunek dla kapłanów i gości  właściwie tyle co z okien Domu Parafialnego brały udział w uroczystości  – dziękuję za ten cichy ale jakże ważny wasz udział  i pomoc. Jeśli kogoś pominąłem to przepraszam ale wszystkim chcę naprawdę z serca podziękować.

 

Ogłoszenia: zapowiedzi., P. Sołtysa i badania mammograficzne.

 

Zmarł śp. Janusz Pudła z ul. Północnej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00 „Wieczne odpoczywanie…”