Duchowe przygotowanie do spotkania z św. Janem Pawłem II.

W piątek 21 IV odbędzie się nasze kolejne spotkanie ze św. Janem Pawłem II w ramach naszego przygotowania do przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II. Będzie mu przewodniczył nasz rodak ks. Witold Szmyd. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja pod Krzyż Zwycięstwa – będziemy rozważać „Drogę Światła” tajemnice Zmartwychwstałego Chrystusa. Zapraszam i zachęcam wszystkich do przedłużenia radości ze Zmartwychwstania poprzez tą procesję i przez to wyznanie naszej wiary. Prosimy wszystkich uczestników o przyniesienie ze sobą świec – znaku Zmartwychwstałego Pana. Zapraszamy szczególnie młodzież: z naszych szkół, zwłaszcza naszego gimnazjum (dla nich to będzie również spotkanie formacyjne do bierzmowania), a harcerzy prosimy o towarzyszenie nam z pochodniami. Również mamy prośbę do strażaków, aby zabezpieczyli drogę przejścia zwłaszcza pod pomnik św. Jana Pawła II i na ul. Północnej. Gdyby potrzeba było jeszcze świec są do nabycia w zakrystii.

W sobotę 22 kwietnia w Wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej czuwanie do 21.37 – godziny odejścia św. Jana Pawła II. W Niedzielę Miłosierdzia za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można będzie uzyskać odpust zupełny. Rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia.

 

 

Rekolekcje przed Uroczystością przyjęcia relikwii

św. Jana Pawła II

w parafii Krościenko Wyżne.

 Rekolekcje – nasze duchowe przygotowanie do Intronizacji Relikwii św. Jana Pawła II poprowadzą:

 ks. Waldemar Janiga – Dyrektor Wydziału Nauki katolickiej Archidiecezji Przemyskiej 

Ks. Stanisław Piegdoń – Dyrektor Domu Księży Emerytów EMAUS w Korczynie

 

30 IV 2017-  3 Niedziela Wielkanocy

 

7.30- Msza św. z nauka ogólną.

9.00 – Msza św. z nauka ogólną

11.00 – Msza św. z nauka ogólną

 

16.00 – Msza św. w intencji strażaków z nauką i procesja pod pomnik św. Jana Pawła II – Litania do św. Jana Pawła II.

Apel jasnogórski z Janem Pawłem II – czuwanie do 21.37

 

1 V 2017– Poniedziałek

 

9.00 – Spotkanie z chorymi – „Chorzy u św. Jana Pawła II”

Wystawienie Najświętszego Sakramentu  od godz. 10.00 do godz. 18.00. Adoracja ulicami.

10.00 – adoruje ul. Południowa – parzyste

11.00 – adoruje ul. Południowa – nieparzyste

12.00 – ul. Marynowska, Dworska, Parkowa, Wisłocza, Grunwaldzka

13.00 – ul. Szkolna, Polna, Krótka, Zagórze, Wójtowska, Żwirowa, Sportowa

14.00 – adoruje ul. Północna  -parzyste
15.00 – adoruje ul. Północna  – nieparzyste

16.00- adoruje ul. Brzozowska

17.00 – adoruje ul. Wąska, Mostowa, Rzeszowska i ul. Kasztanowa

 

18.00 – Msza św. z nauka ogólną. Nabożeństwo majowe – procesja pod pomnik JPII.

 

2 V 2017 – Wtorek

 

9.00 – Msza św. z nauka dla Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz Publicznego Gimnazjum. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych klas III – komunijnych.

 

18.00 – Msza św. z nauka ogólną. Nabożeństwo majowe – procesja na cmentarz – modlitwy za zmarłych.

 

3 V 2017 – Środa – Uroczystość NMP Królowej Polski

 

7.30- Msza św. z nauka ogólną.

9.00 – Msza św. z nauka ogólną

11.00 – Msza św. z nauka ogólną

16.00 – Msza św. z nauka. Poświecenie krzyży kandydatom do bierzmowania.

Procesja pod pomnik św. Jana Pawła II – nabożeństwo majowe.

 

 

4 V 2017 – czwartek – Uroczystość przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II w parafii Krościenko Wyżne.

 

7.00 – Msza św. .

17.15. – Nabożeństwo Majowe  przy pomniku św. Jana Pawła II.

18.00 – Procesja z relikwiami pod pomnik św. Jana Pawła II – Litania do św. Jana Pawła II. Uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego – ich intronizacja.  Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Metropolity Lwowskiego abp Mieczysława Mokrzyckiego z udzieleniem sakramentu bierzmowania.