• Rozpoczynamy nasze duchowe przygotowanie do Intronizacji Relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii. Na stronie internetowej parafii jest już plan rekolekcji przygotowujących nas do tej Uroczystości. Również na tablicach naszej miejscowości został on rozplakatowany. Rekolekcje – nasze duchowe przygotowanie do Intronizacji Relikwii św. Jana Pawła II poprowadzą: ks. Waldemar Janiga – Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej oraz ks. Stanisław Piegdoń – Dyrektor Domu Księży Emerytów EMAUS w Korczynie.

 

  • Dzisiaj o 7.30, 9.00 i 11.00 – Msza św. z nauką ogólną. O godz. 16.00 – Msza św. w intencji strażaków z nauką i procesją pod pomnik św. Jana Pawła II – Litania do św. Jana Pawła II. O godz. 21.00 – Apel jasnogórski z Janem Pawłem II – czuwanie do godz. 21.37.

1 V 2017 – Poniedziałek

9.00 – Spotkanie z chorymi – „Chorzy u św. Jana Pawła II”. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00 do godz. 18.00. Adoracja ulicami:

10.00 – adoruje ul. Południowa – parzyste

11.00 – adoruje ul. Południowa – nieparzyste

12.00 – adoruje ul. Marynowska, Dworska, Parkowa, Wisłocza, Grunwaldzka

13.00 – adoruje ul. Szkolna, Polna, Krótka, Zagórze, Wójtowska, Żwirowa, Sportowa

14.00 – adoruje ul. Północna – parzyste

15.00 – adoruje ul. Północna – nieparzyste

16.00 – adoruje ul. Brzozowska

17.00 – adoruje ul. Wąska, Mostowa, Rzeszowska i ul. Kasztanowa

18.00 – Msza św. z nauką ogólną. Nabożeństwo majowe – procesja pod pomnik JPII.

2 V 2017 – Wtorek

9.00 – Msza św. z nauką dla Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz Publicznego Gimnazjum. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych klas III – komunijnych. Zapraszam wszystkich uczniów szkoły noszącej im. Jana Pawła II oraz uczniów gimnazjum.

18.00 – Msza św. z nauką ogólną. Nabożeństwo majowe – procesja na cmentarz – modlitwy za zmarłych.

3 V 2017 – Środa – Uroczystość NMP Królowej Polski

7.30- Msza św. z nauką ogólną.

9.00 – Msza św. z nauką ogólną

11.00 – Msza św. z nauką ogólną

16.00 – Msza św. z nauką. Poświecenie krzyży kandydatom do bierzmowania. Procesja pod pomnik św. Jana Pawła II – nabożeństwo majowe.

4 V 2017 – czwartek – Uroczystość przyjęcia Relikwii św. Jana Pawła II w parafii Krościenko Wyżne

7.00 – Msza św.

17.15. – Nabożeństwo Majowe przy pomniku św. Jana Pawła II.

18.00 – Procesja z Relikwiami pod pomnik św. Jana Pawła II – Litania do św. Jana Pawła II.

Uroczyste wprowadzenie Relikwii Św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego – ich intronizacja.

Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Metropolity Lwowskiego Abp Mieczysława Mokrzyckiego z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

 

  • Prosimy, by w czasie Nabożeństwa Majowego pod pomnikiem zgromadzić się na ogrodzie u ks. Prałata oraz po stronie od kościoła, aby nie stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa na ulicy oraz o podporządkowanie się służbom porządkowym.

 

  • W piątek 5 maja przypada I piątek miesiąca. Wyjazd do chorych o godz. 9.00. Ks. Jakub o godz. 9.45. Spowiedź I piątkowa od godz. 17.00.

 

  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci klas komunijnych.