• Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  • Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.3o

 

  • Dzisiaj zbierane są skarbonki „Caritas”, do których w okresie Wielkiego Postu dzieci składały swoje ofiary (na Mszach św. o 9.oo i 11.oo). W darach ofiarnych dzieci w procesji będą je składać w ofierze.

 

  • Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej kwartet AKORD z Tarnopola na Ukrainie (z Filharmonii Tarnopolskiej), który wraz z nami będzie się modlił i animował Msze św. Po Mszach św. będzie można zakupić ich płytę i ewentualnie wspomóc ich działalność swoimi ofiarami.

 

  • W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Decyzję o zbiórce podjęli polscy biskupi podczas 375 Zebrania Plenarnego Episkopatu Polski.

 

  • Jutro w poniedziałek 24 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski, przeniesiona z niedzieli. We wtorek 25 kwietnia przypada Święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę 29 kwietnia Święto św. Katarzyny Sieneńskiej.

 

  • We wtorek 25 kwietnia, kandydaci do bierzmowania z klas III Gimnazjum, będą mieli spotkanie przygotowujące do tego sakramentu, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie z ks. Dziekanem Adamem Zarembą. Spotkanie to jest obowiązkowe.

 

  • Porządki i wystrój otoczenia kościoła i jego wnętrza, oraz placu przy Muzeum przed Uroczystością przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II (która odbędzie się 4 maja) w naszej parafii odbędą się 28 i 29 IV (piątek i sobota). Będzie potrzebne zaangażowanie wielu osób, by doprowadzić do porządku otoczenie kościoła, pomnika, parkingu i całego terenu, oraz wystroić kościół. Liczę na zaangażowanie także rodziców osób bierzmowanych. Proszę o zrobienie porządku w kościele w piątek, a trzeba zrobić generalne sprzątanie – nie da się tego zrobić w sobotę bo są dwa śluby, na sobotę można pozostawić prace na zewnątrz kościoła, domu katechetycznego, pomnika św. Jana Pawła II oraz parkingu i plebani.

 

  • Za tydzień rozpoczniemy nasze duchowe przygotowanie do intronizacji relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii. To najważniejsze wydarzenie w tym roku w naszej parafii. Moi kochani znajdźmy czas, tym bardziej, że jest to weekend majowy, nie będzie nauki w szkole ani pracy, aby uczestniczyć w tych rekolekcjach. Na stronie internetowej parafii jest już plan rekolekcji przygotowujących nas do tej Uroczystości. Również na tablicach naszej miejscowości został on rozplakatowany. Proszę o zapoznanie się z nim. Rekolekcje – nasze duchowe przygotowanie do Intronizacji Relikwii św. Jana Pawła II poprowadzą: Waldemar Janiga – Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej oraz Ks. Stanisław Piegdoń – Dyrektor Domu Księży Emerytów EMAUS w Korczynie.

 

  • Za tydzień w niedzielę: 30 IV 2017 – 3 Niedziela Wielkanocy Msze św. o 30, 9.00 i 11.00 – Msza św. z nauką ogólną. O godz. 16.00 – Msza św. w intencji strażaków z nauką i procesją pod pomnik św. Jana Pawła II – Litania do św. Jana Pawła II. o godz. 21.00 – Apel jasnogórski z Janem Pawłem II – czuwanie do 21.37. Co do dalszych dni powiem tylko, że: w poniedziałek (1 V) będzie spotkanie dla chorych i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu ulicami, we wtorek spotkanie i Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Resztę podam w przyszłą niedzielę.

 

  • Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym została zgłoszona do plebiscytu „Strażacy Podkarpacia” kategoria: Jednostka OSP, organizowanego przez portal i gazetę NOWINY. Do tej pory nasi strażacy zajmują pierwsze miejsce w powiecie, a czwarte w województwie. Głosowanie odbywa się za pomocą SMS. Żeby oddać głos na naszą jednostkę wystarczy wysłać SMS pod nr 72355 o treści NDRU.429. Pierwszy etap głosowania (powiatowy) trwa do 26 kwietnia, a po nim rozpocznie się etap wojewódzki. Bardzo prosimy o wsparcie.