„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy” – powtarzamy za psalmistą. Wielkanoc, najstarsze a zarazem najważniejsze dla chrześcijan święto, obchodzimy, co roku. Również w tym roku przy grobie Pańskim zabrzmiały słowa kapłana: Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie Zmartwychwstał od

[powiedział lud. A potem w procesji rezurekcyjnej, której przewodniczył ks. Proboszcz. Mimo niepogody radośnie śpiewaliśmy razem z dźwiękiem dzwonów Zmartwychwstał Pan….W przejmującej homilii ks. Paweł pytał nas, czym jest dla nas Zmartwychwstanie i czy w nie wierzę – i doprowadzał nas do świadomego jego wyznawania w codziennym życiu. Uroczystą Msze św. zakończyły życzenia wielkanocne i wspólne śniadanie i dzielenie się poświeconym jajkiem w gronie rodziny a kapłani wraz ze strażakami w naszej remizie.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE!

Po męce i śmierci, po bólu i niepewności jutra nastaje zmartwychwstanie. Miłość, która zmartwychwstaje, nie jest jedynie upragnionym celem naszego życia wiecznego. Ta miłość zaczyna się już teraz, w tym życiu. Z pustego grobu Jezusa rozchodzi się na cały świat Ewangelia życia. Zmartwychwstały pokazuje, że życie i miłość są ze sobą nierozerwalnie związane. W świecie pojawia się natomiast wiele kamieni, które blokują dostęp do łaski zmartwychwstania. Jezus odsuwa te kamienie, abyśmy mogli wkroczyć w życie pełne radości, nadziei i wolności.

Jezus prawdziwie zmartwychwstał! Czy ja wierzę, że też z Nim zmartwychwstanę? „W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy”. Alleluja!

 

GALERIA ZDJĘĆ

FILM