• Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nich Msza św. o godz. 16.00.

 

 • Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla misji Ad Gentes.

 

 • Od poniedziałku do przyszłej niedzieli po Mszach św. wieczornych nowenna przed Uroczystością św. Józefa – Oblubieńca NMP.

 

 • Jutro w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Akcji Katolickiej – serdecznie zapraszamy. O godz. 16.45 członkowie Akcji Katolickiej poprowadzą nowennę do św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

 

 • W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół. Poprowadzi ją Wspólnota Dzieci Bożych.

 

 • W czwartek 16 III będziemy przeżywać kolejne spotkanie z Janem Pawłem II w ramach przygotowania do przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II. W czasie Mszy św. zostaną zebrane prośby do Jana Pawła II, które będą odczytane w czasie modlitw po Mszy św. Bardzo prosimy o ich napisanie na kartkach czytelnym pismem. Mszy św. i nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Wojciech Sabik – nasz rodak.

 

 • W piątek o godz. 7.30 i 17.00 przed Mszą św. odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Wieczorem Drogę Krzyżową poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

 

 • Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł w tym tygodniu śp. +Andrzej Szmyd z ul. Marynowskiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu….

 

 • W związku z dalszymi problemami związanymi z administracją cmentarza, chciałem poinformować, że wstęp na cmentarz dla wykonawców katakumb i nagrobków odbywał się będzie po wcześniejszym opłaceniu przez nich opłaty cmentarnej w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania i okazaniu jej administrującemu cmentarzem w imieniu parafii grabarzowi. Jednocześnie informuje, że nie można dobrowolnie wyznaczać sobie miejsca pochówku zmarłego, a nowe miejsca pochówku są wyznaczane po kolei, po lewej stronie cmentarza idąc głównym wejściem do kaplicy.

 

 • Za dwa tygodnie 26 marca (w niedzielę) po Mszy św.wieczornej o godz. 16.00 odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych i pasyjnych w wykonaniu nauczycieli i uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej w Krośnie. W czasie koncertu zaprezentują się głównie uczniowie klasy śpiewu solowego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wysłuchania najpiękniejszych pieśni w wykonaniu solistów, duetów oraz zespołu wokalnego. Wstęp wolny.

 

 • Ogłoszenie dla pielgrzymów do Chorwacji i Medziugorie: Prosimy o potwierdzenie swojego udziału w pielgrzymce i wpłatę zaliczki 400 zł od osoby do przyszłej niedzieli. Prosimy o kontakt zwłaszcza tych, którzy byli na liście rezerwowej, bo prawie wszyscy z niej będą mogli jechać na pielgrzymkę.

 

 • Za tydzień będą do nabycia w zakrystii baranki wielkanocne i świece – paschaliki Caritas w cenie….

 

 • Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w Spotkaniu Młodych AP w Ustrzykach Dolnych. Szczegółowe informacje u ks. Pawła, który ten wyjazd organizuje. Również Metropolita Przemyski abp Adam Szal, serdecznie zaprasza młodzież naszej Archidiecezji do udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbędzie się w Ustrzykach Dolnych w dniach 7-9 kwietnia 2017 r. Zachęcamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowana i ze szkół średnich.

 

 • W związku z sytuacją, w której niektórzy uczniowie Gimnazjum, przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dobrowolnie zrezygnowali z uczestnictwa w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych, ks. Jakub będzie chciał w najbliższym czasie spotkać się z rodzicami zainteresowanych uczniów w celu omówienia dalszego przygotowania i ewentualnego przystąpienia tych uczniów do tego sakramentu.