• Kończymy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania trzeźwości w naszych domach i parafii. Za ławkami są wyłożone Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy do zapoznania się z tym, co one proponują.

 

  • Przeżywamy Wielki Post, który jest okazją do wyciszenia i otwarcia się na głos Boga, który przemawia do naszego sumienia. Wykorzystajmy Nabożeństwa Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali do pogłębienia naszej miłości do Boga. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, które głosić będzie ks. prałat Krzysztof Pastuszak o godz. 15.00, a po nich Msza św. o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 

  • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „CHWAŁA BOŻA” przy parafii pw. Św. Marcina w Krościenku Wyżnym zaprasza w niedzielę 5 marca 2017 r. na Wieczór Chwały od godz. 19,30 – 21,00. Oprawa muzyczna: chór parafialny z Krościenka Wyżnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 

  • W środę zachęcamy do wzięcia udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 i do składania próśb do Matki Bożej. W środę będziemy modlić się w intencji kobiet z okazji Dnia Kobiet.

 

  • W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół. Wszystkie dzieci zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych.

 

  • W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Nabożeństwach Dróg Krzyżowych w piątki możliwość ucałowania relikwii krzyża świętego i cierniowej korony.

 

  • Za tydzień Niedziela Ad Gentes, zbiórka do puszek na pomoc dla misji.

 

  • Parafia we współpracy z Dyrekcjami, organizuje Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii i naszych szkół w dniach 8-10.03.2017r. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Serwański, wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie. Szczegółowy plan na stronie internetowej parafii.

 

  • Dyrekcja Samorządowego Przedszkola w Krościenku Wyżnym informuje, że od 6 marca 2017r. do 31 marca 2017 odbędą się zapisy dzieci na rok szkolny 2017/2018. Wszelkie informacje dostępne są w przedszkolu i na stronie internetowej.

 

  • ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I NIEBEZPIECZNYCH

W dniu 8 marca 2017 roku ( środa) Urząd Gminy w Krościenku Wyżnym organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych.

UWAGA! ODPADY NALEŻY WYSTAWIĆ W SPOSÓB ZWYCZAJOWO PRZYJĘTY OBOWIAZUJĄCY DLA ODPADÓW SEGREGOWANYCH

ODBIERANE BĘDĄ NASTĘPUJĄCE ZUŻYTE PRZEDMIOTY:

– STOLARKA OKIENNA I DRZWIOWA (OSZKLONA)

– STARE MEBLE (SZAFY, STOŁY, KOMODY, KRZESŁA ITP.)

– DYWANY, WYKŁADZINY, WÓZKI DZIECIĘCE, ZABAWKI Z TWORZYW SZTUCZNYCH, SUSZARKI DO BIELIZNY ITP.

– ARMATURA SANITARNA (WANNY, UMYWALKI ITP.)

– STYROPIAN

– ODPADY NIEBEZPIECZNE TJ: PUSZKI PO FARBACH, SMARACH, OLEJACH, ŚRODKACH OCHRONY ROŚLIN, ROZPUSZCZALNIKACH, KLEJACH, EMULSJACH, POJEMNIKI PO AEROZOLACH, ITP.

UWAGA!!!   ODPADY NIEBEZPIECZNE POWINNY BYĆ ZGROMADZONE W WORKACH KOLORU CZARNEGO

GROMADZENIE ODPADÓW W INNYM DNIU NIŻ WYZNACZONY JEST ZABRONIONE!

 

  • Informacja w sprawie ptasiej grypy:

W związku z nadal istniejącym zagrożeniem wirusem ptasiej grypy, obowiązuje zakaz wypuszczania na zewnątrz ptactwa domowego (kury, kaczki, indyki itp.), pojenia ich wodą ze zbiorników wodnych oraz karmienia poza budynkami inwentarskimi.

Nieprzestrzeganie powyższych zakazów skutkuje nałożeniem wysokich kar pieniężnych na właścicieli gospodarstw. Kontrole w tym zakresie przeprowadza Inspekcja Weterynaryjna wraz z Policją.