• Dzisiaj o godz.15.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji sióstr i braci zakonnych, za powołanych do kapłaństwa i zakonu oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie za nasze SS. Służebniczki.

 

 • Jutro w poniedziałek wspominamy bł. Bronisława Markiewicza założyciela Zgromadzenia Księży Michalitów, a we wtorek św. Jana Bosko – salezjanina.

 

 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

 

 • W czwartek 2 II – Święto Ofiarowania Pańskiego – Maki Bożej Gromnicznej – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w naszym kościele o godz.: 7.30, 9.00 i 17.oo. Będziemy w tym dniu modlić się za powołanych do życia zakonnego i o nowe powołania zakonne. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo gromnic. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Zakony Klauzurowe w naszej diecezji: SS. Benedyktynki i SS. Karmelitanki.

 

 • W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja – błogosławieństwo jabłek.

 

 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i w piątek od godz. 16.oo. Do chorych wyjazd w piątek o godz. 9.00, ks. Jakub o godz. 9.45.

 

 • Dwa tygodnie temu była III niedziela miesiąca, złożono 2462 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 

 • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli w zeszłym tygodniu: śp. Edward Wójcik z ul. Północnej, Maria Zajdel z ul. Brzozowskiej i Jan Jamróg z ul. Parkowej. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

 

 • Serdecznie zapraszamy we wtorek 31 I na Mszę św. i spotkanie po Mszy św. do Domu katechetycznego wszystkich zainteresowanych włączeniem się w powstającą Grupę Odnowy w Duchu Świętym. Na spotkaniu dowiemy się o charyzmacie tej grupy i o tym w jaki sposób możemy się w nią włączyć. Zapraszam wszystkich, zwłaszcza tych którzy brali udział w spotkaniach Forum Charyzmatycznego w Krośnie.

 

 • Ogłoszenie o pielgrzymce: W dniach 27 V – 4 VI 2017 roku planujemy zorganizować pielgrzymkę do Sanktuariów Chorwacji m.in. Medziugorie (9 dni) koszt około 1550 zł. Szczegóły w Internecie, w ogłoszeniach i w aktualnościach. Będzie to nasza dziękczynna pielgrzymka za dar relikwii Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapisy od 1 Lutego – prosimy o wpłacanie przy zapisach 400 zł zaliczki. Szczegóły pielgrzymki na stronie internetowej parafii, a od jutra także szczegółowy plan będzie do wzięcia w zakrystii.

 

 • Wczoraj odbył się turniej Siatkówki o puchar księdza proboszcza. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w jego zorganizowaniu oraz wszystkim którzy w nim uczestniczyli. Wygrała drużyna z Krościenka Wyżnego – tzw. „Wymiatacze”…. Drużyna Księży musi jeszcze potrenować zajęła 5 miejsce…

 

 • W przyszłą niedzielę 5 lutego, gościć będziemy ks. Andrzeja Wydrzyńskiego, proboszcza parafii w Komborni, który wygłosi okolicznościowe kazanie o kulcie MB Pocieszenia w Komborni. Parafia ta przygotowuje się do Uroczystości Koronacji Obrazu MB Pocieszenia. Również nasza parafia włączy się w to duchowe przygotowanie. 11 lutego odbędzie się Pielgrzymka parafialna do Komborni. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.

 

 • Serdecznie dziękujemy Centrum Opieki i Rozrywki Dziecięcej w Krościenku Wyżnym za zorganizowanie w Domu Parafialnym Zabawy Karnawałowej dla dzieci.