W dniach 27.05-04.06.2017 parafia św. Marcina w Krościenku Wyżnym organizuje Pielgrzymkę Dziękczynną do sanktuariów Chorwacji min. Marija Bystrica,  Medziugorie jako dziękczynienie za dar relikwii św. Jana Pawła II.

Zapraszamy serdecznie .

Ilośc miejsc ograniczona. Zapisy od 1 II 2017. roku. 

 

Dzień I (27.05)

Wyjazd z Krościenka Wyżnego o godz .1:00. Przejazd przez Słowację do Wiednia – dawnej stolicy Habsburgów austriackich. Wjazd na Kahlenberg (Msza Św.). Przejazd przez Grinzing-dzielnice winiarzy do centrum. Zwiedzanie Starego Miasta (Kościół Karola Boromeusza, Opera, Hoffburg, Katedra Św. Szczepana. Wieczór wiedeński – uroczysta obiadokolacja kolacja z lampką wina i daniami kuchni wiedeńskiej w centrum Wiednia.  Przejazd Ringiem, Przejazd na nocleg w okolicach Wiednia, obiadokolacja

Dzień II (28.05)

Śniadanie, wyjazd w drogę w kierunku Chorwacji, przejazd przez Austrię, Słowenie do Marija Bystrica, najważniejszego sanktuarium maryjnego w Chorwacji – Msza Św., następnie wyjazd do Medziugorie, zakwaterowanie w pensjonacie i obiadokolacja.

Dzień III (29.05)

Śniadanie, a po nim zwiedzanie Medziugorie ( Góra Objawień – miejsce, gdzie pod niebieskim krzyżem jedna z wizjonerek, Mirjana, w każdy 2 dzien miesiąca otrzymuje łaskę, objawienia – rozważanie tajemnic radosnych oraz chwalebnych różańca świętego, Cenakollo – ośrodek dla narkomanów, okolice Sanktuarium – Kościół św. Józefa, figura Jezusa Zmartwychwstałego), obiadokolacja, udział w wieczornym cyklu nabożeństw przy Sanktuarium.

Dzień IV (30.05)

Śniadanie, Poranna droga krzyżowa na cudowną Górę Kriżevac, spotkanie z Wieśkiem – narkomanem nawróconym w Medziugorie.  Po południu wyjazd nad Wodospady Kravica – możliwość kąpieli, Obiadokolacja, Udział w wieczornym cyklu nabożeństw przy Sanktuarium.

Dzień V (31.05)

Śniadanie, wyjazd do Blagaju (pierwsza stolica Hercegowiny, słynna z źródeł rzeki Buny – najobfitsze w Europie oraz z klasztoru Derwiszy) oraz Mostaru (słynny kamienny most oraz piękna orientalna starówka); powrót do Medziugorie, obiadokolacja, udział  w wieczornym cyklu nabożeństw.

Dzień VI (01.06)

Śniadanie, wyjazd do Dubrownika, zwanego też „Perłą Adriatyku” (zwiedzanie miasta z przewodnikiem, msza w Kościele św. Błażeja z błogosławieństwem świecami błażejowymi, chroniącymi od chorób gardła), czas wolny (możliwość rejsu statkiem na wyspę Lokrum lub spacer murami obronnymi miasta – najlepiej zachowane w Europie, popołudniowy wypoczynek na plaży, obiadokolacja.

Dzień VII (02.06)

Śniadanie, wyjazd do do Verplicia (Msza Św. w bałkańskim Lourdes), krótki wypoczynek na plaży, następnie przejazd do Splitu (miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO, słynne z Pałacu Dioklecjana), po zakończeniu zwiedzania wyjazd na nocleg w okolice Karlovaca, obiadokolacja.

Dzień VIII (03.06)

Śniadanie, następnie przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Spacer pomiędzy jeziorami i wodospadami, rejs statkiem, następnie przejazd do miejscowości Ludbreg  (miejsce cudu eucharystycznego), tam Msza Św., a po niej zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień IX (04.06)

Śniadanie, Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta. Plac Millenijny, zwany również Placem Bohaterów, Zamek Vaydahunyad – bajkowy zamek wybudowany na tyciąclecie panstwa węgierskiego. Aleja Andrassiego – najbardziej znana ulica Budapesztu. Parlament. Bazylika Św. Stefana, w której znajduje się największa relikwia narodowa Węgrów – prawica Św. Stefana. Msza Święta. Wjazd na Wzgórze Zamkowe – centrum dawnej Budy. Baszta Rybacka. Kościół Macieja – świątynia koronacyjna królów węgierskich. Zamek Królewski. Wjazd na Wzgórze Gellerta – najlepszy punkt widokowy w Budapeszcie. Rejs statkiem po Dunaju. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Cena : 540 zł + 210 EUR (przy 45os.)

            580 zł +210 EUR (przy 40 os.)

Cena obejmuję:

 • 8 noclegów w pokojach dwu i trzy osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
 • Śniadania oraz obiadokolacje (2 dania + wino do posiłków)
 • Przejazd komfortowym autokarem
 • System Tourguide
 • Opłaty drogowe
 • Opiekę pilota/ przewodnika
 • Przewodnik po Dubrowniku
 • Ubezpieczenie KL i NW

Dodatkowo płatne:

 • rejs statkiem w Dubrowniku na wyspę Lokrum lub wejście na mury obronne w Dubrowniku (10 EUR),
 • Park Narodowy Jezior Plitwickich 16 EUR (w sezonie wakacyjnym 25 EUR)
 • Wodospady Kravica 2 EUR
 • Klasztor Derwiszów w Blagaju 2 EUR
 • Rejs statkiem w Budapeszcie 7 EUR

 

ZAPISY ROZPOCZNĄ SIĘ 1 II 2017 ROKU W PARAFII SW. MARCINA W KROŚCIENKU WYŻNYM