• Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!” Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.

 

 • Dzisiaj nabożeństwo do św. Marcina – patrona naszej parafii i ucałowanie jego relikwii o godz. 15.30.

 

 • Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00 – z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Do uczestnictwa w roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami. Zachęcamy wszystkie dzieci do robienia dobrych uczynków, a w losowaniu będziemy wybierać te dzieci, które jeszcze nie miały figurki ani aniołka.

 

 • Jutro swoje imieniny obchodzi ks. Aleksander Glazar – w dzisiejszą niedzielę o godz. 9.00 modlimy się w Jego intencji z racji imienin.

 

 • Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

 • W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

 

 • W piątek 16 XII rozpoczniemy nasze duchowe przygotowanie do przyjęcia przez naszą parafię i społeczność naszej szkoły relikwii św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II do wspólnej modlitwy nie tylko wyznaczoną klasę, która poprowadzi liturgię Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. W ten piątek Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi nasz rodak ks. Maksymilian Lorens.

 

 • Prosimy o zapisywanie w zakrystii chorych na spowiedź przedświąteczną, która odbędzie się w dniu 17 XII 2016, w sobotę od godz. 9.00.

 

 • 28 XII 2016 roku o godz. 17.00 rozpocznie się coroczne spotkanie opłatkowe dla młodzieży, które organizuje nasz parafialny oddział KSM – można jeszcze się na nie zapisywać – wstęp 25 zł od osoby. Przypominamy, że jest to spotkanie opłatkowe bezalkoholowe. Zapisy u członków KSM-u.

 

 • Można się zaopatrywać w Caritasowe świece wigilijne, w ramach XXII Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone z tej racji (7 zł) będą przeznaczone na Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

 

 • Do Trzech Króli jeszcze mamy trochę czasu, ale już dzisiaj prosimy grupy kolędnicze z naszej parafii o to, by nie tylko w Boże Narodzenie i Szczepana odwiedziły nasze domy, ale również by niemal „obowiązkowo” wzięły udział w strojach kolędniczych w orszaku Trzech Króli, zapraszamy do tego dzieci z naszej szkoły podstawowej, które mam nadzieję, że i w tym roku będą robić korony i wezmą w marszu udział. Podobnie jak w tamtym roku każdy orszak wyruszy oddzielnie, by spotkać się przed kościołem. Zapraszam na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej wszystkich szefów grup parafialnych oraz przedstawicieli (szefów) organizacji działających w naszej miejscowości: Dębiny, KGW, Koła Seniora, naszych Strażaków z OSP, Orkiestry, Harcerzy. Zapraszam również Dyrektorów naszych szkół oraz Pana Sołtysa. Spotkanie w punkcie katechetycznym.

 

 • Nasi harcerze dzisiaj pod kościołem będą zbierać nakrętki od plastikowych butelek jako pomoc dla Emilki Rysz, dziewczynki z naszej parafii. Natomiast w najbliższą sobotę 17 XII, na Mszy św. o godz. 17.00, dzięki naszym harcerzom zawita do naszej parafii „Betlejemskie Światło Pokoju”, które będziemy mogli zabrać do naszych domów, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia rozświetlało nasze rodziny. Jest ono symbolem nadziei i pokoju między narodami.

 

 • Na stronie internetowej parafii już jest, a także będzie wywieszony w gablocie przed kościołem, plan wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy” na każdy dzień. Prosimy o zapoznanie się z nim, i ewentualne zgłoszenie uwag na jego temat, a przede wszystkim sprawdzenie czy w tym planie nas nie pominięto. Wcześniejsze rozplanowanie „kolędy” pomoże w tym, byśmy nie czekali zniecierpliwieni na wizytę księdza kilka dni, tylko będziemy wiedzieli wcześniej w jakim dniu ksiądz do nas przybędzie i dzięki temu będziemy mogli spokojnie nasze spotkanie z duszpasterzem zaplanować.