7 grudnia o godzinie 17 podczas uroczystych Nieszporów Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP 17 alumnów kursu III przyjęło strój duchowny. Obrzędowi obłóczyn przewodniczył Arcybiskup Senior Józef Michalik. W czasie homilii Abp Józef Michalik, mówiąc o sutannie, zacytował słowa Prymasa Tysiąclecia: „Sutanna nie jest ubiorem w szeregu innych strojów, ale jest wyznaniem wiary przed ludźmi, jest odważnym świadectwem danym Chrystusowi, jest przyznaniem się do Kościoła. Kiedy raz przybrałem ten strój, muszę nie tylko pytać siebie, czy go noszę, ale w rachunku sumienia pytać – jeśli to miałoby się zdarzyć – dlaczego zdjąłem znak wiary i kapłaństwa. Czy z lęku? Ze słabości? Nie! Zdjęcie stroju duchownego to to samo, co usunięcie krzyża przydrożnego, aby już nie przypominał Boga. (…)”. Arcybiskup, zwracając się bezpośrednio do alumnów kursu III, podkreślił: „Odtąd każdy kto spojrzy na Ciebie, Synu, będzie wiedział, że wybrał Cię Bóg, i że to wybranie przyjąłeś”.
W obłóczynach uczestniczyli licznie zaproszeni goście, zaś swoim parafianom sutanny nałożyli ich Księża Proboszczowie. Wśród alumnów był nasz parafianin kl. Jakub Szafran. Po zakończonych nieszporach wszyscy udali się do seminaryjnego refektarza na uroczystą kolację.
Całość spotkania zakończyło spotkanie w których nowo obłóczeni podejmowali swoich gości. Na sali misyjnej spotkali się goście alumna Piotra Prach z Korczyny i alumna Jakuba Szafrana z Krościenka Wyżnego min. ks. proboszcz W. Kałamarz, ks. Paweł Mendyk, ks. Jakub Wielgos, rodacy: ks. Sławomir Nowak, ks. Roman Lorens i ks. Wojciech Sabik. Obecne były równiez siostry służebniczki: S. Przełożona Marta Lewandowska, S. Krystyna Wacnik oraz S. Janina Prostak z Radymna.
Klerycy którzy przyjęli sutannę pochodzą z 17 parafii naszej Archidiecezji:

1. Dubiel Dawid – Łańcut Fara
2. Gałuszka Adrian – Żurawica
3. Grzesik Paweł – Przemyśl Rycerskie
4. Jakubczyk Paweł – Rogi
5. Jakubowski Bartosz – Odrzechowa
6. Jaworski Kamil – Rymanów
7. Kawulka Krzysztof – Jarosław pw. Chrystusa Króla
8. Leń Karol – Brzozów
9. Mendrala Łukasz – Iwonicz
10. Olejarz Przemysław – Jarosław Kolegiata
11. Prach Piotr – Korczyna
12. Stęchły Michał – Ujezna
13. Szafran Jakub – Krościenko Wyżne
14. Szczurko Jakub – Pakoszówka
15. Tomaszewski Karol – Wacławice
16. Wójcik Damian – Lesko
17. Zalot Michał – Jarosław Kolegiata

Gratulujemy wszystkim alumnom III roku studiów i równocześnie polecamy ich opiece Matki Bożej, by towarzyszyła im w tej drodze ku kapłaństwu i by wypraszała im potrzebne łaski.

GALERIA ZDJĘĆ