• Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Jest to również początek nowego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”.
  • Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach – Mszach o Matce Bożej. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa. Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00 – z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Do przyjścia na roraty zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami, które prosimy, aby składały tutaj pod ołtarzem w koszyku. Będziemy losować codziennie figurkę Matki Bożej i nagrodę za dobre uczynki.
  • W środę 30 XI Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z wypominkami o godz. 16.30. Po Mszy św. w środę rozpoczniemy nowenna do NMP. W tym roku jest to szczególna nowenna gdyż będziemy modlić się za kleryka Jakuba Szafrana, który przygotowuje się do obłóczyn szaty duchownej. Będziemy tez modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków. Nasze Siostry rozprowadzają je po każdej Mszy św. Niech złożone ofiary będą również naszym wyrazem wdzięczności wobec ich posługi w naszej parafii. Opłatki będzie można również nabyć przez cały adwent u Sióstr w zakrystii i w Domu SS. Służebniczek.
  • W tym tygodniu wypada również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedzi I czwartek i I piątek miesiąca od godz. 16.00. Wyjazd co chorych o godz. 9.00. Ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych w sobotę od godz. 9.00.
  • Od przyszłej niedzieli można będzie się zaopatrywać  w Caritasowe świece wigilijne. W cenie 7 zł.
  • Za tydzień niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.
  • Tydzień temu odbył się Koncert ‘Złote serca”. Serdecznie Bóg zapłać w swoim imieniu, ale i organizatorów wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, występującym i zaangażowanym w przeprowadzenie tego dzieła Miłosierdzia, uczestniczącym w tym koncercie za włączenie się w dzieło pomocy Nadii i jej mamy Moniki. Niech dobry Bób wszystkim za wszystko wynagrodzi. Nadii i mamie przekazano kwotę 13600 zł które na pewno pomogą w ich leczeniu.
  • Ogłoszenie: 28 XI 2016 w Domu Ludowym w Krościenku Wyżnym odbędzie się zebranie zainteresowanych pozyskaniem dotacji (70 % dofinansowania) na założenie kolektorów słonecznych, pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych i kotłów na biomasę dla mieszkańców naszej gminy.
  •  W tym tygodniu odeszli z naszej wspónoty parafialnej sp. +Zofia Szelc i  śp.+ Kazimierz Piróg. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…