Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Jest to również święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u i  ministrantów. Akcję Katolicką, Ministrantów i KSM zapraszamy w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 na do domu parafialnego  na ciasto i herbatę. W tym roku jest to wyjątkowa uroczystość bo kończy Rok Miłosierdzia a w Polsce w każdej parafii nastąpi Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Członkowie AK po Mszach św. rozdają obrazki Chrystusa Króla.

 

Dzisiaj o godz. 15.30. Koronka Bożego Miłosierdzia wraz z wypominkami w intencji naszych zmarłych.

 

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 wraz z wypominkami za zmarłych.

 

Dzisiaj 20 XI 2016 o godz. 14.30 rozpocznie się loteria, zbiórka do puszek  a o godz. 15.00 koncert charytatywny  „Złote Serca” w Domu Ludowym na pomoc w leczeniu  7 – letniej Nadii Sekut oraz jej Mamy Moniki poparzonej w wypadku – wybuchu butli gazowej.   Otwórzmy nasze serca na pomoc bliźniemu – zwłaszcza w Roku Miłosierdzia oraz dlatego  że Nadia i jej Mama mieszkają w naszej miejscowości i parafii u dziadków Państwa Szymańskich. Szczegóły na plakatach. Podczas koncertów można będzie posilić się ciastami i herbatą.

 

Dzisiaj III niedziela miesiąca i ofiary będą przeznaczone na nasz kościół.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny – Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszenia odpowiednio duchowo przygotowani mimo szalejących  już  wokół nas reklam świątecznych. Dzieci zachęcamy do robienia już w tym tygodniu lampionów adwentowych z którymi będą uczestniczyć w roratach.

 

W naszej gminie odbędą się  bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców po 50-tym roku życia. Badanie odbędzie się 23 listopada w budynku Urzędu Gminy o godz. 11.00