• Dzisiaj o godz. 15.3o Nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z wypominkami w int. naszych zmarłych. Po Mszy św. o godz. 16.oo Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 21.oo zakończona Apelem Jasnogórskim, jako duchowe przygotowanie do Aktu Intronizacji Chrystusa na Króla i Pana.
 • Nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla wraz z wypominkami codziennie po Mszy św. o godz. 17.oo.
 • W czwartek 17 listopada rozpoczniemy Uroczyste Triduum przed Aktem Intronizacji Chrystusa na Króla i Pana. Msze św. z kazaniami. Liturgię animuje: w czwartek – Akcja Katolicka, w piątek – KSM, a w sobotę – harcerze, ministranci i Dzieci Boże. Dla uczniów Gimnazjum udział w tym Triduum jest obowiązkowy, jako formacja przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • W sobotę przed Uroczystością Chrystusa Króla do grona ministrantów przyjmiemy nowych chłopców. Zapraszamy na to wydarzenie szczególnie rodziców i rodziny tych kandydatów. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka kandydatów na ministrantów przed ich przyjęciem, obecność kandydatów obowiązkowa.
 • W środę Nowenna do MBNP i Nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla wraz z wypominkami o godz. 16.3o.
 • Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli zorganizować Uroczystości patriotyczno – odpustowe w naszej parafii oraz przygotować otoczenie kościoła i plebani na to wydarzenie. Jest to tak wiele osób, które zaangażowały się w te przygotowania i przebieg uroczystości, że nie chcąc nikogo pominąć wszystkim składam serdeczne: Bóg zapłać!
 • W przyszłą niedzielę 20 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. To również święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u i Ministrantów. Akcję Katolicką, Ministrantów i KSM zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.oo do domu parafialnego na ciasto i herbatę. W tym roku to wyjątkowa Uroczystość, ponieważ kończy Rok Miłosierdzia, a w Polsce nastąpi Akt Intronizacji Chrystusa na Króla i Pana.
 • W niedzielę 20 listopada w Domu Ludowym o godz. 14.3o rozpocznie się loteria, zbiórka do puszek, a o godz. 15.oo koncert charytatywny „Złote Serca”, na pomoc w leczeniu 7 letniej Nadii Sekut oraz jej mamy Moniki, które ucierpiały w wypadku – wybuchu butli gazowej. Otwórzmy nasze serca na pomoc bliźniemu – zwłaszcza w Roku Miłosierdzia oraz dlatego, że Nadia i jej mama mieszkają w naszej miejscowości i parafii u dziadków, Państwa Szymańskich. Szczegóły na plakatach. Powinniśmy pomagać tym wokół nas, którzy potrzebują pomocy.
 • Trzeba natomiast uważać na oszustów i naciągaczy. Ostatnio dostaliśmy informacje, że w okolicy, także i u nas jest takich chodzących po domach i naciągających wielu. Prosimy o ostrożność, zwłaszcza ludzi starszych i samotnych, by nie otwierać nieznajomym domu. A druga rada, by pomagać potrzebującym darem jedzenia, ubrania, a nie pieniędzy, ponieważ nie wiemy na co później te pieniądze są przeznaczane. Uważajmy również na legitymujących się kartkami z podpisem księży gdzieś z Polski. Żaden ksiądz poza swoją parafią nie może wystawiać takich zaświadczeń i pozwoleń na zbiórkę! Od razu wtedy widać, że mamy do czynienia z oszustem.
 • Za tydzień przypada III niedziela miesiąca i ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.
 • W przyszłą sobotę i niedzielę 19 i 20 listopada u OO. Franciszkanów w Krośnie będzie gościł pan Michał Konrad, który był u nas na rekolekcjach wielkopostnych z filmem o O. Mateo i „Jak pokonać szatana”, ale opowie również o pracy nad filmem o O. Maksymilianie. Spotkanie jest o godz. 18.oo (po koncercie u nas)
 • W związku z nieobecnością księży, we wtorek i środę Msze św. gregoriańskie za +Emilię Tomkowicz zostaną odprawione poza parafią.
 • Dzisiaj młodzież z KSM-u zbiera podpisy pod projektem poparcia Inicjatywy Obywatelskiej skierowanej do Parlamentu Europejskiego o to, by w pojęciu Unii rodzina to była: Mama, Tata i dzieci. By poprzeć ten projekt potrzebny jest numer PESEL.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.oo spotkanie rodziców dzieci klas III SP (Komunijnych).
 • Od poniedziałku z uwagi na prowadzone prace przy parkingu kościelnym, obowiązywać będzie całkowity zakaz wjazdu na teren przy kościele, aż do odwołania.
 • Ogłoszenie o jabłkach: