• Dzisiaj Msza św. o godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej wraz z wypominkami za zmarłych. Wypominki codziennie w tygodniu po wieczornej Mszy św. W związku z tym dzisiaj nie będzie adoracji Najświętszego sakramentu po Mszy św. wieczornej w kościele. Ta adoracja jako przygotowanie do Intronizacji Chrystusa Króla będzie w przyszłą niedzielę.
  • Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach do wtorku w kaplicy cmentarnej o godz. 9.00.
  • Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej – zapraszamy.
  • W środę Nowenna do MBNP wraz z wypominkami o godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie kandydatów na ministrantów. Zachęcamy do włączenia się wszystkich chłopców zwłaszcza z klas II i III.
  • W czwartek 10 XI w Domu Ludowym w Krościenku Wyżnym odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych – zapraszamy na godz. 18.00. Zapraszają nasi harcerze i Publiczne Gimnazjum w Krościenku Wyżnym. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuje harcerzom za zbiórkę ofiar na renowacje starego nagrobka – zebrano 2900 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  • 11 listopada, obchodzić będziemy Dzień Odpustu parafialnego ku czci św. Marcina. Porządek Mszy św. będzie niedzielny. Z racji odpustu nie obowiązuje post piątkowy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Wyrazem zewnętrznym naszego patriotyzmu niech będą wywieszone polskie flagi na naszych domach. Niech dzień 11 XI będzie dniem wdzięczności za Naszą Ojczyznę i dniem naszej Narodowej Dumy. Na odpust zapraszam wszystkich parafian i gości oraz Straż Pożarną, Orkiestrę Dętą, harcerzy i poczty sztandarowe. Tradycyjnie o godz. 9.00 – suma patriotyczna, a o godz. 11.00 – odpust parafialny wraz z księżmi z dekanatu. Po procesji z Najświętszym Sakramentem ucałowanie relikwii św. Marcina. Młodzież z KSM-u na odpuście będzie rozprowadzać tradycyjne rogale Świętego Marcina i mam nadzieję, że będzie pogoda i przybędzie św. Marcin na koniu. Odpustowi parafialnemu przewodniczył będzie ks. Zbigniew Pałka proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle.
  • Bardzo proszę o ile będzie pogoda aby we wtorek i środę przyjść jeszcze raz i posprzątać otoczenie kościoła –przed odpustem. Można przyjść i do południa i po południu. Każda pomoc będzie mile widziana.
  • W przyszłą niedziele młodzież z KSM-u będzie zbierała podpisy pod projektem poparcia Inicjatywy Obywatelskiej skierowanej do Parlamentu Europejskiego o to by w pojęciu Unii rodzina to była: Mama, Tata i dzieci. By poprzeć ten projekt potrzebny jest numer PESEL.
  • W przyszłą niedzielę 13 XI po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci klas III SP (Komunijnych).
  • Ogłoszenie Wójta i Sołtysa: Wójt Gminy Krościenko Wyżne przypomina, że w dniu 15 listopada 2016 roku upływa termin zapłaty IV raty podatku oraz opłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi.
  • Pan Sołtys w dniach 7 W poniedziałek – od 13.00 do 16.00) ,8, 9 XI wtorek i środa ( od 8.00 do 11.00) oraz i 14 i 15 XI  – (od 8.00 do 14.00) będzie pobierał IV ratę podatku rolnego, od nieruchomości i od psa.