• Gościmy w naszej wspólnocie wraz z ks. Franciszkiem naszym rodakiem – młodzież z Kostaryki która wraz ze swoimi duszpasterzami uczestniczyła w SDM w Krakowie. Poznają nasza Ojczyznę, dzisiaj są wśród nas – przyjmijmy ich z wielka radością. Dzisiaj o godz. 17.30 nasza orkiestra na placu zabaw w altanie dla nich będzie grała . Serdecznie zapraszamy do altany na wspólna zabawę z naszymi gośćmi. Niech nie czują się osamotnieni, tak byli wspaniale przyjmowani w Polsce i my również przyjmijmy ich radośnie. Zapraszamy do wspólnego słuchania i zabawy wszystkich a zwłaszcza ludzi młodych. Zapraszamy.
  • Dzisiaj I Niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Różańcowych – różaniec o godz. 15.30 –Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  • • Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Na stolikach są Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy do podjęcia abstynencji jako daru dla drugiego człowieka, albo dziękczynienia za to ze w moim domu nie ma takiego problemu lub w intencji ludzi uzależnionych.
  • W tym tygodniu wspominamy: św. Dominika, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w środę św. Wawrzynca, w czwartek św. Klary.
  • W środę o 18:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Bardzo prosimy o zrobienie na grobach porządku, i przyozdobienie ich. W przyszła niedzielę 14 VIII w Wigilię Wniebowzięcia NMP. o godz. 15 30 w kościele parafialnym nabożeństwem rozpoczniemy modlitwy za naszych zmarłych – Nieszpory za zmarłych parafian, mieszkańców Krościenka Wyżnego, Iskrzyni i Pustyn.. W procesji z figura Matki Bożej Wniebowziętej udamy się na cmentarz. Pomodlimy się przy grobie ks. prałata Jana Szpunara i pomniku Strażaków a potem zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy św udamy się na groby naszych bliskich zmarłych. Do wzięcia udziału w tym nabożeństwie serdecznie wszystkich zapraszam, a młodzież i panie proszę o przygotowanie nie tylko figury Matki Bożej ale także pozostałych feretronów. Zapraszamy również harcerzy z pochodniami. Proszę również o obecność strażaków z OSP oraz o to by zabezpieczyli przejście na cmentarz. Będzie to jednocześnie rozpoczęcie obchodów Dni Naszej Gminy – pamięć o tych co odeszli nie jest tylko naszym obowiązkiem ale naszym przywilejem – jeśli zapomnimy o tych co odeszli czy sami będziemy zasługiwali na pamięć, czy mamy do tego prawo.
  • • W poniedziałek 15 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. Zgodnie z naszą polską tradycją Msza Święta o godz.9.00 będzie Mszą św. Dożynkową – pobłogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. Po Mszy św. procesja i dziękczynne Te Deum. po południu objazd z wieńcami dożynkowymi.