· Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30.
· Dzisiaj o godz. 11.00 uroczystość prymicji naszego rodaka ks. Maksymiliana Lorensa.
· Msza św. codziennie o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe. W środę o Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem majowym.
· W najbliższy czwartek 26 V w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny Wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00 i 16.00. Procesja po Mszy św. o godz.9.00 pójdzie trasą z ubiegłego roku. Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: naszych Strażaków, Oazę Rodzin, Akcję Katolicką oraz Siostry, p. Pelczarów i Róże Różańcowe. Zapraszamy na procesję młodzież z KSM-u i Harcerzy do feretronów, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę o godz. 17.30 zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas III komunijnych. Zapraszamy również orkiestrę oraz strażaków ze swoimi sztandarami oraz chór aby prowadził wraz z siostrą Martą śpiew. Młodzież z KSM-u, harcerzy prosimy o przygotowanie sobie figurek. Strazaków prosimy również o zabezpieczenie przejścia procesji.
· Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Niech nasza obecność na nich będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W najbliższą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 9.00.
· Za tydzień w niedziele w naszym kościele uroczystość konsekracji kościoła parafialnego, który jest naszym domem modlitwy- będziemy dziękować Bogu za to miejsce naszych spotkań z Chrystusem, miejsce naszego uświęcenia. Słowo Boże wygłosi dzisiejszy nasz prymicjant ks. Maksymilian Lorens.
· Za tydzień młodzież z KSM-u będzie zbierała podpisy pod petycja o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci – w celu poparcia potrzebne jest dowód osobisty ( numer PESEL).