• Dzisiaj w Kościele Zesłanie Ducha Świętego – dzień Zielonych Świąt. Trwając na modlitwie w naszym parafialnym Wieczerniku otwórzmy się na działanie Ducha Świętego. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.30, trwajmy w nim z Maryja na modlitwie, w której polecać będziemy nowo wyświęconych kapłanów w naszej diecezji, w tym ks. Maksymiliana z naszej parafii oraz dzieci I komunijne z naszej parafii. Dzisiaj o godz.. 10.30 – uroczystość I Komunii świętej.
• Jutro w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze św. z uwagi na dzień pracy z kazaniami o godz. 7.30, 9.00 i 18.00.
• W tygodniu nabożeństwa majowe: Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo. Jest to również Biały Tydzień dla dzieci I komu unijnych – serdecznie zapraszamy ich na tygodniowe dziękczynienie za dar I Komunii Świętej. Prosimy o pozostawienie z przodu miejsc dla dzieci komunijnych.
• Dzisiaj w Krośnie w parafii Ducha Świętego odpust i bierzmowanie, w którym również czworo naszych parafian przyjmie sakrament bierzmowania.
• W środę Nowenna do MBNP razem z nabożeństwem majowym.
• W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
• Za tydzień Uroczystość Trójcy Św. – kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
• Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, nowe ksiegi liturgiczne- lekcjonarze. Dziękuję równie za liczna obecnośc przy porzadkach wokół kościoła .
• W sobotę uroczystość odpustowa w naszej parafii – ku czci św. Jana Nepomucena. Msze św. odpustowe z racji ingresu nowego Metropolity Przemyskiego na który udają się kapłani odbędą się o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 18.00. ( Nie będzie mszy św. o godz. 9.00) Kazania odpustowe głosił będzie ks. Łukasz Staszewski – wikariusz z Korczyny. Dzień odpustu to najważniejsze święto w parafii – ma charakter taki jak niedziela, nawet większy, – dlatego proszę was o świętowanie i nie wykonywanie prac niekoniecznych w tym dniu.
• 21 V 2016 również ingres nowego metropolity ks. abpa Adama Szala w Archikatedrze Przemyskiej o godz. 10.00. Osoby które zgłosiły się na wyjazd zostana poinformowane o godz. odjazdu autobusu.
• W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze dzisiaj również zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze i wojny domowej na Ukrainie Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu przekracza pół tysiąca, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych i bez dachu nad głową.
• Jednocześnie z całego serca w imieniu Nadi Sekut, jej dziadków państwa Szymańskich i swoim pragnę z serca podziękować za Wasze serce- za Wasz dar dla Nadii- zebrano 9760 zł . Dziadkowie mówili że spotykają się z innymi oznakami ludzkiej życzliwości – której nie spodziewali się i są za to wszystko wdzięczni i wzruszeni i z serca wszystkim dziękują.
• Organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego serca – Jednego Ducha” do Rzeszowa – wyjazd o godz. 16.30- 26 V w Boże Ciała – zapisy i szczegóły u ks. wikariuszy.
· Za tydzień w naszej parafii uroczystość prymicyjna ks. Maksymiliana Lorensa, który wczoraj z rąk abpa Adama Szala wraz z 11 diakonami przyjął świecenia kapłańskie. Msza św. prymicyjna będzie o godz. 11.00. Po błogosławieństwie na plebani ks. Maksymilian przejdzie w otoczeniu dzieci I Komunijnych ul. Szkolna, Mostowa do kościoła. Tutaj nastąpi Jego powitanie i uroczysta Msza sw. Dziękujmy Bogu za dar Jego kapłaństwa i prymicje w naszej parafii po 10 latach. Zapraszamy wszystkich parafian do dziękczynienia na Msze św. o godz. 11.00. Prosimy o ubranie drogi do kościoła i do Domu Ludowego i towarzyszenie ks. prymicjantowi. Na zakończenie Mszy św. ks. Maksymilian udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.