• Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 15.30. W tygodniu nabożeństwa majowe: Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Przezywamy również nowennę do Ducha Świętego i nowennę przed święceniami kapłańskim ks. diakona Maksymiliana Lorensa.
 • Jutro w poniedziałek uroczystość św. Stanisława Biskupa – męczennika – patrona Polski.
 • Próby dzieci komunijnych z klas  III szkoły podstawowej we wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30. Spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 16.00 – najpierw nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i nabożeństwo pokutne.
 • W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem majowym po Mszy św. o godz.18.00
 • W sobotę święto św. Macieja. W sobotę o godz. 10.00 ks. diakon Maksymilian otrzyma świecenia kapłańskie – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 • Przygotowujemy się również do ingresu nowego metropolity ks. abpa Adama Szala który odbędzie się 21 V w Archikatedrze Przemyskiej o godz. 10.00– jest możliwy wyjazd autokarowy na Jego ingres zainteresowanych proszę o kontakt.
 • Zwracam się z gorąca prośbą o pomoc dla rodziny Sekut z naszej parafii. To rodzina, która ucierpiała po wybuchu butli gazowej w Zgorzelcu (Gerlitz) Tutaj mieszkają dziadkowie (p. Szymańscy na ul. Parkowej), przebywają dzieci ich wnuki. Rodzina przeżyła pogrzeb małego + Nataniela. Do domu powróciła już Nadia – ma poparzona całą twarz i jej leczenie bardzo kosztowne potrawa pewnie kilka lat – Nadię czekają kolejne przeszczepy. Dodam, że mama dzieci po oparzeniach jest jeszcze w szpitalu. Jednocześnie dziękuje tym, którzy wspierają i pomagają dziadkom i rodzinie w opiece nad dziećmi a zwłaszcza nad urodzonym w 7 miesiącu Wiktorze.
 • Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.O godz. 10.30 uroczysta Msza sw z udzieleniem I Komunii św. dzieciom z klas III szkoły Podstawowej.
 • Za tydzień również zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze i wojny domowej na Ukrainie. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do przeżywania niedzieli, 8 maja 2016 r. jako dnia solidarności z ofiarami kataklizmu oraz do zbiórki do puszek dla poszkodowanych. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu przekracza pół tysiąca, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych i bez dachu nad głową. W Ekwadorze władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas.
 • Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za liczną obecność wczoraj przy porządkach w kościele i jego otoczeniu.
 •  W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 • Ogłoszenie sołtysa, i GOPS-u oraz ks. Michalitów.