Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W ciągu tego tygodnia będziemy modlić się za kapłanów i siostry pochodzących z naszej parafii, za kapłanów którzy pracowali w naszej parafii, za kleryków w szczególności za naszego diakona Maksymiliana, który 14 maja br. przyjmie święcenia kapłańskie i kleryka Jakuba, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, za kapłanów sprawujących opiekę duszpasterska w naszej parafii za naszych biskupów. Dzisiaj nabożeństwo o godz. 15.3o w tych intencjach.

W sobotę 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski.

Dzisiaj III niedziela miesiąca, ofiary są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

W ubiegłą niedzielę odbywała się VIII edycja Krośnieńskich Pól Nadziei organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie. Uczniowie naszego Gimnazjum prowadzili kwestę na rzecz krośnieńskiego Hospicjum. Zebrano kwotę: 2.787,57 Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.