Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 15.00, a po nich Msza św.

Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. Prosimy członków róż różańcowych i wszystkich parafian o modlitwę w intencji rekolekcji szkolnych i parafialnych i o dobra spowiedź parafialna.
Ponieważ dzisiaj jest I niedziela miesiąca będzie możliwość adoracji. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończone apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do poświecenia chwili po południu na spotkanie z Jezusem

Jutro rozpoczynają się rekolekcje szkolne: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, które potrwają od poniedziałku do środy Poprowadzi je ks. Łukasz Mendyk.
Uczniowie szkoły podstawowej przychodzą w te dni do swoich klas i stad udają się na rekolekcje według planu lub mają spotkania wychowawcze z nauczycielami. Po zakończeniu spotkań w kościele wracają do szkoły wraz z nauczycielami.
Gimnazjum rekolekcje będzie miało połączone z skróconymi lekcjami, projekcja filmów i naukami w kościele. Również oni udają się do kościoła pod opieka nauczycieli.
Plan szczegółowy rekolekcji na stronie internetowej parafii.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św.
W czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30.W czwartek rozpoczniemy również nowennę przed uroczystością św. Józefa.
W piątek droga krzyżowa o godz. 7.30 po Mszy św. porannej i wieczorem na rozpoczęcie rekolekcji parafialnych.

W piątek przed V niedzielą Wielkiego Postu tradycyjnie już rozpoczniemy Rekolekcje parafialne. Początek 1700 – Droga Krzyżowa, Msza Święta i nauka ogólna dla wszystkich – rozpoczęcie rekolekcji. Po Mszy Św. nauka i spotkanie dla młodzieży pracującej, studiującej, szkół średnich.
Plan rekolekcji jest na stronie internetowej parafii a od poniedziałku będzie na plakatach w całej naszej parafii. Rekolekcje poprowadzą ks. Ryszard Pelc i znany nam może z telewizji i programów katolickich producent filmowy Michał Kondrat, który zaprezentuje nam fimy „ Jak pokonać szatana” i „Mateo”

12 MARCA – SOBOTA
800 – Msza Św. i nauka ogólna,
1000 – Msza Św. dla chorych i starszych z namaszczeniem chorych,
Wystawienie Najświętszego Sakramentu – adoracja do 1530,
1500 – koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji,
1530 – film „Jak pokonać szatana” – konferencja Michała Kondrata – twórcy filmu,
1700 – Msza Św. i nauka ogólna,
1800 – nauka dla kobiet,
1830 – film „Jak pokonać szatana” – konferencja Michała Kondrata – twórcy filmu.

13 MARCA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
730 – Msza Św. i nauka ogólna,
900 – Msza Św. i nauka ogólna,
Po Mszy Św. film „Matteo” – konferencja Michała Kondrata – twórcy filmu.
1100 – Msza Św. i nauka ogólna,
Po Mszy Św. nauka stanowa dla mężczyzn,
1500 – Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym,
1600 – Msza Św. recytowana,
Po Mszy Św. ok. 1630 – film „Matteo” – konferencja Michała Kondrata – twórcy filmu.

14 MARCA – PONIEDZIAŁEK
800 – Msza Św. i nauka ogólna,
1700 – Msza Św. i nauka ogólna – zakończenie rekolekcji.

Ogłoszenia:
Rusza rekrutacja na rok szkolny 2016/2017.w szkole Podstawowej im Jana Pawła II . Zapisy do oddziałów zerowych i I klasy szkoły podstawowej.
• do oddziałów „zerowych” (rocznik 2010)
• do klas pierwszych (rocznik 2009)
Zapisów można dokonywać w sekretariacie szkoły w godzinach urzędowania od 8.00-15.00. Ze względów organizacyjnych dzieci prosimy zapisywać do dnia 31 marca 2016 r.

Nasz pan dzielnicowy zwraca się z prośba o niestawienie samochodów przy wyjeździe z parkingu wzdłuż linii ciągłej ponieważ są zgłoszenia i Policja musi interweniować i niestety karać mandatami. Dla bezpieczeństwa i w trosce o to by nie płacić mandatów nie zasłaniajmy wyjazdu z parkingu pod kościołem.

Ogłoszenie Pana Sołtysa i Firmy STIMO.

5 III 2016 r zmarła śp. Maria Szmyd z ul. Północnej w wieku 93 lat.
Pogrzeb odbędzie się 7 III 2016 r (poniedziałek) w Krościenku Wyżnym. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w kaplicy cmentarnej o godz. 15.00. A wtym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Podkula z ul. Północnej. Wieczne odpoczywanie racz dać jej Panie…

W zakrystii od przyszłej niedzieli będą do nabycia baranki i paschaliki wielkanocne Caritas w cenie 7 zł. Ofiary z ich zakupu są przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji.