2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.16r
• Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30. modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy. Ponieważ dzisiaj jest I niedziela miesiąca będzie możliwość adoracji. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończone apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do poświecenia chwili po południu na spotkanie z Jezusem.
• W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana potocznie Trzema Królami. Zapraszamy do wzięcia udziału w orszaku Trzech Mędrców wszystkie grupy kolędnicze, dzieci przebrane za aniołki, pastuszków, dzieci i młodzież z naszych szkół..
• 10.15 – spotkanie grup :
• Orszak „Anielski” – uczniowie szkól: podstawowej i Gimnazjum w Budynku szkolnym – zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Młodsze dzieci wraz z rodzicami. Tutaj również orszakowi towarzyszyć będą harcerze. Zachęcamy wszystkie dzieci czy to w strojach kolędniczych czy królewskich i liczymy, ze ten orszak będzie i najliczniejszy i najbardziej rozśpiewany.
• Orszak „Królewski” z koronami na głowach – Budynek Plebanii – zapraszamy grupy parafialne i tych którzy przyjdą do kościoła, zwłaszcza tych którzy będą na parkingu aby przyszli na plebanię.
• Orszak Pasterzy – Dom Ludowy – zapraszamy stowarzyszenia i grupy działające w naszej gminie, orkiestrę gminna oraz mieszkańców ul. Południowej i przyległych ulic.
• 10.30 – Wyjście orszaków „ Anielskiego’ spod szkoły i „Królewskiego” spod plebani.
• 10.40- Wyjście Orszaku Pasterzy wraz z Orkiestra Detą.
• 11.00 – spotkanie orszaków przed Kościołem – uroczysta Msza sw. – Po Mszy podsumowanie konkursu na strój kolędniczy i zakończenie Orszaku.
• Po każdej Mszy św. Poświęcenie kadzidła i kredy. Można będzie je nabyć przed wejściem do kościoła, rozprowadzać je będą nasze siostry Służebniczki. Ofiary będą przeznaczone na misje prowadzone przez Zgromadzenie SS. Służebniczek.
• Za tydzień 10 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.
• W tym tygodniu będziemy kontynuować wizytę duszpasterską w naszej parafii w poniedziałek, i wtorek wizyta duszpasterska od godz. 15.00.
• ks. Jakub w poniedziałek i wtorek będzie kontynuował wizytę duszpasterska na ul. Południowej w poniedziałek od strony cmentarza od mostu przy stawie
• Ks. Paweł w poniedziałek i wtorek będzie kontynuował ul. Północną od miejsca gdzie zakończył.
• Ks. Proboszcz będzie kontynuował ul. Wąską w poniedziałek i wtorek.
• Dalszy ciąg kolędy podamy w środę w uroczystość Trzech Króli.
• W uroczystość Trzech Króli składka przeznaczona na misje a dzisiejsza na seminarium Duchowne – dlatego gościmy dzisiaj kleryka naszego WSD. Po Mszy św. o godz. 9.00 bezie spotkanie z ministrantami i lektorami.