Niedziela Chrystusa Króla – 20 XI 2022 r.

  1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Jest to również święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u i ministrantów.
  2. Dzisiaj przed Mszą św. o go godz. 8.30 członkowie AK poprowadzą modlitwy.
  3. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się za siostrę przełożoną S. Cecylię z racji imienin.

Wspomnienie Św. Cecylii jest we wtorek a jest ona również patronką chórów, scholi i organistów ich również będziemy polecać św. Cecylii.

Radością naszej parafii jest i schola i chór parafialny. Wczoraj do scholii przyjęto 7 nowych dziewcząt ( również 7 ministrantów i ponad 20 kandydatów).

Jeśli chcemy cieszyć się  śpiewem chóru to nie ma innej możliwości trzeba przyjść, spróbować , a może nadaję się do chóru, to nie śpiew solowy że trzeba być artystą. Potrzeba zarówno kobiet, dziewcząt a zwłaszcza  mężczyzn i chłopców – jeśli nie będzie nowych to niestety nie będzie i chóru. ( kontakt z członkami chóru).

  1. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z wypominkami w intencji naszych zmarłych o 15.30.
  2. We wtorek uczcimy św. Charbela – po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy przez wstawiennictwo św. Charbela i spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele. Po Mszy św. I adoracji możliwość ucałowania relikwii św. Charbela. Zapraszamy.
  3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00 wraz z wypominkami za zmarłych.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny – Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszenia odpowiednio duchowo przygotowani. Dzieci zachęcamy do robienia już w tym tygodniu lampionów adwentowych z którymi będą uczestniczyć w roratach.
  5. Za tydzień poświecenie opłatków. Ofiary z ich rozprowadzenia są naszym darem za posługę SS. Służebniczek w naszej parafii. Są również do nabycia świece Bożonarodzeniowe Caritas – minimalna cena o 10 zł. W zakrystii są oleje św. Charbela i relikwie bł. Męczenników bł. Zbigniewa i bł. Michała.

Ks. Antoni Kozak od poniedziałku (21.11.22) będzie odprawia Msze św. za śp. Irenę Prugar.  Z uwagi na udział w rekolekcjach kapłańskich ks. Proboszcz odprawi poza parafią w poniedziałek za duszę śp. Zofii Boczar a we wtorek, środę i czwartek za śp. Marie Frydrych.

Dzisiaj III Niedziela miesiąca i ofiary na kościół parafialny.

Spotkanie Rady Ekonomicznej w niedzielę 4 XII  po Mszy św.  O godz. 9.00- jednocześnie tych obecnych dzisiaj w Kościele którzy nie podpisali swojej opinii na temat przejęcia cmentarza przez Gminę o przyjście do zakrystii i wyrażenie swojej opinii. ( Kuria).

Natomiast spotkanie Rady Duszpasterskiej było by 10 XII w sobotę po Mszy św. Wieczornej. Przedstawicieli grup proszę o jakiś zarys planów pracy na przyszły rok 2023. Jeśli jakaś grupa nie ma przedstawiciela w radzie  to prosimy kogoś spośród siebie wysłać na to spotkanie.

(ogrodzenie)